Zadrugari na Kirvaju s daškom prošlosti

Zadrugari učeničke zadruge „Novljanski ogrc“ ove godine marljivo su se pripremali za proslavu Lukova i Kirvaj s daškom prošlosti. Danima prije same proslave pekli su se medenjaci i paprenjaci. U pripremu su se uključili i roditelji, te naše umirovljenice Silva i Zora. Zadrugari su kao u maloj tvornici pakirali slatke paketiće, a u slatkim košarama mogao se naći i pokoji višnjevac i orahovac što su ih voditeljice pripremile. Ukupno je pripremljeno oko 80 kg kolačića. U pripremu medenjaka i suhih kolačića uključili su se svi voditelji i zadrugari: Dražena Potočki, Ivana Tomić, Nataša Tisaj, Antonija Katavić, Kornelija Čavlović, Ivana Jakubek, Zlatko Šagut i Ivana Begić Mesić. Na samom kirvaju koji se održao 14. listopada, voditeljice Kornelija Čavlović i Ivana Begić Mesić zajedno s učenicima uživjeli su se u prikaz muškog i ženskog placa prigodno odjeveni. Marina Križanić je sa svojim veziljama prikazala vezenje u starinskom ruhu.