U četvrtak, 12. listopada 2023. u Topuskom, Školski sportski savez SMŽ održao je prvo školsko sportsko natjecanje za školsku godinu 2023./2024. Učenici su se natjecali u krosu. Naši dječaci u konkurenciji 5. i 6. razredi osvojili su vrlo dobro 11. mjesto od 27 škola koje su sudjelovale. Najbolje plasiran je bio Ivano Hladnić (6.a) na 18. mjestu, zatim Matej Gojak (6.a) na 39. mjestu, Vanja Bartolac (6.c) na 58. mjestu i Josip Stublija (5.b) na 87. mjestu. Obzirom da je bilo 100 trkača ovo je vrlo dobar rezultat. Djevojčice 5. i 6. razred osvojile su odlično 4. mjesto od ukupno 23 škole, samo za malo im je pobjegla brončana medalja ekipno. Za medalju se pobrinula Katja Komljenović (6.b) osvojivši 2. mjesto i srebrnu medalju. Larisa Herceg (6.a) zauzela je 22. mjesto, Matea Bingula (6.a) 31. mjesto i Mia Matić (5.b) 63. mjesto od ukupno 89 trkačica. Dječaci 7. i 8. razred osvojili su vrlo dobro 11. mjesto od ukupno 32 škole. Najbolje plasiran je bio Antonio Mudri-Brežni (8.d) na 22. mjestu, zatim Pavle Dabrović (8.e) na 24. mjestu, Filip Nikić (8.e) na 65. mjestu i Dominik Bingula (8.e) na 88. mjestu od ukupno 117 trkača. Djevojčice 7. i 8. razreda osvojile su vrlo dobro 12. mjesto od ukupno 26 škola. Najbolje plasirana je Matea Rajić (8.b) na 17. mjestu, zatim Danna Kukla (8.b) na 56. mjestu i Klara Jurić (8.a) na 57. mjestu od ukupno 98 trkačica. Voditelji ekipa bili su Mladen Šulekić i Irena Vuković. Nakon utrka svi učesnici su nagrađeni kupanjem na bazenima. Zaista smo uživali u prekrasnom danu i atmosferi.