eTwinning projekt „Floodplain inspectors“

Učenici 4.c, 5.c i 5.d, koji uče njemački jezik, kao izborni predmet, sudjelovali su ove godine u eTwinning projektu „Floodplain Inspectors“. Projekt smo započeli izradom projektnog loga, predstavljanjem učenika i učitelja putem avatara te predstavljanjem naše škole u obliku video uratka.

Učenici, zajedno sa svojom učiteljicom Marijanom Čevizović su također istraživali plavna područja Lonjskog polja te uočavali sličnosti i razlike između plavnih šuma u Europi. Istraživali smo biljni i životinjski svijet te učili o zaštiti prirode i na koji način možemo učinkovito upravljati prirodnim dobrima. Također smo svoje znanje provjerili kroz Escape room i Kahoot kvizove. Učenici su prigodno, pri završetku projekta, primili zaslužene certifikate. Nadamo se ovaj projekt iduće školske godine pretvoriti u Erasmus+ projekt i našim učenicima omogućiti posjećivanje mjesta i istraživanje prirodne baštine o kojima smo učili ove školske godine.