U četvrtak, 2. studenog 2023. naša škola provela je projekt Udruge „SVE za NJU“ pod nazivom „Mama, budi zdrava“. Cilj je ovog projekta poticanje mladih žena na važnost redovitih pregleda i prevencija raka. Svaki učenik, ali i djelatnik naše škole, dobio je letak s važnom porukom namijenjen majkama, ali i očevima. Udruga djecu smatra saveznicima u projektu jer bi kao prenositelji poruke mogli osvijestiti roditelje kako je u odgoju djece nužno da i oni sami budu dobro. Učenici petih i šestih razreda okupili su se u 13 sati te zajedno s našom ravnateljicom Antonijom Mirosavljević, tajnicom udruge „SVE za NJU“ Ljiljanom Vukotom te poznatim kolumnistom, piscem i sociologom Brunom Šimlešom glasno povikali: „Mama, budi zdrava!“