Učenička zadruga „Novljanski ogrc“ organizirala je 11. prosinca 2023. nagradni izlet svojim zadrugarima koji marljivo rade unutar sekcija: Keramičari, Fuzija stakla, Vezilje i Modelari. Učenici su putovali u Zagreb, a posjetili su Muzej iluzija u kojem su uz stručno vodstvo istraživali svijet iluzija. Obišli su Gornji grad, Trg bana Josipa Jelačića, Zrinjevac i Tomislavac i uživali u adventu i lijepom danu.

Ručak je bio u nezaobilaznom Mcdonaldsu, a u City centru east počastiti su se i kupili pokoji poklončić svojim najbližima. Veseli i zadovoljni zadrugari skupa sa svojim voditeljicama: Marinom Križanić, Jasenkom Gugić, Melitom Dam, Kornelijom Čavlović i Ivanom Begić Mesić, vratili su se kući u kasnim popodnevnim satima.