Poštovani roditelji i učenici,

u ponedjeljak, 5. rujna 2022. godine, počinje nova 2022./2023. školska godina.

Učenicima „A“ smjene nastava počinje u 08:00 sati, dok učenicima „B“ smjene nastava počinje u 14:00 sati. Učenici će u školi provesti 2 školska sata sa svojim razrednicima.

Doček za učenike prvih razreda održat će se u:

Područnoj školi Brestača u 9:00 sati,

Područnoj školi Bročice u 10:00 sati,

a u Matičnoj školi u 12:00 sati, u dvorištu, kod Sunčane učionice.

U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika, doček za prvašiće bit će u velikom holu škole!

Učenici razredne nastave u ponedjeljak nose školske papuče i prazne torbe zbog preuzimanja novih udžbenika, a učenici od 5.-8. razreda nose samo papuče. Njima će udžbenike podijeliti predmetni učitelji tijekom prvog tjedna nastave.

PRIJEVOZ UČENIKA

Prijevoz za učenike putnike bit će usklađen s rasporedom zvona.

Prvi dan nastave prijevoz će biti organiziran prema posebnom redu vožnje:

„A“ smjena – dolazi na nastavu uobičajenom autobusnom linijom, a vraća se u 9:40 sati,

„B“ smjena – dolazi na nastavu uobičajenom autobusnom linijom, a vraća se u 15:40 sati.

PREHRANA UČENIKA

Molimo vas da do ponedjeljka razmislite hoće li se Vaše dijete hraniti u školskoj kuhinji kako bi učenici znali prenijeti tu informaciju svojim razrednicima.

Školska kuhinja počinje s radom od četvrtka, 8. rujna 2022. godine.

Prehrana u Produženom boravku počinje u utorak, 6. rujna 2022. godine.

Cijena školskog obroka iznosi 7,50 kn/ 1 euro po danu.

Cijena prehrane u Produženom boravku iznosi 30,00 kn/4 eura po danu.

Sisačko- moslavačka županija i Grad Novska sufinanciraju prehranu za učenike. Ukoliko želite podnijeti zahtjev za besplatnu prehranu učenika, molimo Vas da do petka, 9. 9. 2022. godine, predate:

1. Važeće Rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu

Ili

1. Potvrdu o isplaćenom doplatku za djecu HZMO-a (potvrda je dostupna i u sustavu e-Građani)

Ili

Potvrdu o visini dohotka i primitka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka.

NAPOMENA: U slučaju smanjenja broja besplatnih obroka prednost imaju učenici čiji roditelji su: nezaposleni, samohrani, korisnici minimalne zajamčene naknade ili imaju troje i više djece školskog uzrasta.

POPIS UČENIKA PRVIH I PETIH RAZREDA

Popis učenika 1. i 5. razreda bit će objavljen u petak, 2. 9. 2022. godine.
Popis učenika 1. razreda nalazit će se na oglasnom panou ispred malog ulaza škole, a popis 5. razreda na oglasnoj ploči u holu škole. Roditelji će navedene popise moći vidjeti od 08:00 do 15:00 sati.

Novu školsku godinu započinjemo bez epidemioloških mjera, no i dalje savjetujemo redovito održavanje higijene ruku za vrijeme boravka u školi.

Želimo vam uspješnu 2022./2023. školsku godinu!

S poštovanjem,
Antonija Mirosavljević, prof.