Naše učenice Katarina Jurić i Tena Buđinski ove su godine prvi put sudjelovale na međunarodnom natjecanju iz engleskog jezika HIPPO – English Without Borders, koje okuplja učenike iz brojnih europskih i svjetskih zemalja. Posebno nas veseli što je ovo ujedno bilo i prvo sudjelovanje naše škole na HIPPO natjecanju, a učenice su već ostvarile priliku sudjelovati na međunarodnoj razini u talijanskom gradu Lido di Jesolo.
Sudjelovanje na ovakvom natjecanju predstavljalo je vrijedan izazov i priliku za stjecanje novih iskustava te usporedbu znanja u međunarodnom okruženju. Učenice su pokazale motiviranost, odgovornost i spremnost na dodatni rad, dostojno predstavljajući našu školu. Osim natjecateljskog iskustva, imale su priliku upoznati vršnjake iz drugih zemalja i steći nova prijateljstva, što je dodatno obogatilo cijelo iskustvo.
U vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji ostvarile su zapažene rezultate – Katarina Jurić plasirala se na 162. mjesto od ukupno 219 natjecatelja u svojoj kategoriji, dok je Tena Buđinski osvojila 126. mjesto među 145 natjecatelja. Samo sudjelovanje na ovakvom natjecanju velik je poticaj za daljnje usavršavanje jezičnih kompetencija i razvoj samopouzdanja u korištenju engleskog jezika.
Ponosni smo na trud i angažman naših učenica te vjerujemo da je ovo tek početak budućih uspješnih sudjelovanja na međunarodnim natjecanjima. Sudjelovanje učenica na međunarodnom natjecanju omogućeno je uz financijsku potporu Županije, na čemu iskreno zahvaljujemo. Mentorice učenicama su učiteljice Dragana Lončarević i Vanesa Ficko Berić.
U nastavku pogledajte galeriju fotografija s natjecanja.














