Povodom Dana hrvatske knjige, Svjetskog dana knjige i autorskog prava, 23. travnja 2024. godine, školska knjižnica naše škole je ugostila zavičajnu književnicu Kristinu Semenjuk.

Na književnom susretu u organizaciji knjižničarki Melisande i Sanje, sudjelovali su učenici sedmih i osmih razreda, učiteljice Hrvatskoga jezika i svi koji vole poeziju. Sama autorica je nazočnima govorila o svome životu, motivaciji za stvaranje divne poezije i književnom stvaralaštvu. Krasnoslovila je stihove pjesama iz svojeg velikog poetskog opusa duhovnih, ljubavnih i pejzažnih pjesama, koje su svi s velikom pozornošću slušali, nekima su čak potekle i suze. Na samome kraju susreta učenici su dobili priliku postaviti književnici razna pitanja te tako više saznati o njezinom životu i poeziji. Naša draga gošća Kristina sve je iznenadila svojom gestom kada je svim učenicima i učiteljima poklonila svoju zbirku pjesama I mogu srcem vidjeti. I mi smo ju iznenadili velikim buketom cvijeća koji joj je naš Karlo poklonio i zahvalio u ime svih na divnome susretu.