Plavi balon i šarene slagalice – to su simboli autizma i upravo su se oni danas mogli vidjeti u PŠ Stari Grabovac gdje smo obilježili Svjetski dana svjesnosti o autizmu.

Poremećaj iz spektra autizma (PSA) je neurorazvojni poremećaj koji se javlja u ranom djetinjstvu i traje cijeli život. Karakteristične su teškoće u razvoju komunikacije, razvoja socijalnih vještina, u učenju i motorici te se javljaju specifična stereotipna i repetitivna ponašanja. Još uvijek uzrok njegovog nastajanja nije poznat i ne može se izliječiti.

Naši učenici s autizmom su, uz pomoć svojih učiteljica i pomoćnica u nastavi, ugostili prijatelje iz Malog rehabilitacijskog centra, stručnu službu škole i našu ravnateljicu. Zajedničkim su snagama ukrasili svoje plave balone i zabavili se uz pjesmu i smijeh.

Kroz ovo druženje želimo potaknuti svijest o razvoju inkluzije, poštovanja i prihvaćanja osoba s autizmom kao ravnopravnih članova našeg društva.