Našu školu i učenike koji se školuju prema posebnim programima posjetilo je Kazalište „Smješko“ iz Zagreba. U četvrtak 7. ožujka 2024. godine u 10.00 sati održali su za naše učenike predstavu „Plavi planet“ u Pučkom otvorenom učilištu Novska. Autorice predstave su Barbara Vicković i Petra Mrduljaš, „EKO edukativna predstava koja na zanimljiv i zabavan način educira predškolsku djecu i djecu nižih razreda osnovne škole o temama očuvanja mora, rijeka, jezera, okoliša planete Zemlje i ekologije. Kroz interakciju s djecom tijekom predstave, glumica uči djecu o očuvanju mora i voda, kako nastaju kiše, kako su nastala mora i rijeke, što djeca sama mogu učiniti kako bi bilo manje smeća, kako bismo očuvali floru i faunu naših mora, rijeka i jezera od onečišćenja .Predivna mora ,rijeke i jezera naše planete Zemlje trebaju našu pomoć, jer ljudi su napravili previše smeća, zagađuje se naše more. Naučimo stoga zajedno kako zaštiti vode od zagađenja i spasiti prirodu i planetu Zemlju za buduće generacije“, stoji u njihovom opisu predstave. Predstava je u sklopu projekta „Humanitarna gostovanja KD Smješko u Centrima za rehabilitaciju i udrugama djece i osoba s invaliditetom „ financiranog od strane Ministarstva kulture i medija RH.

Facebook
Twitter
LinkedIn