Naša mala knjižnica i priča o dječaku Zvonku

Nakon čitanja slikovnice “Zvonko” učenici 2. B razreda, učiteljica Ljubica i knjižničarka Sanja proveli su brojne aktivnosti. Priča o neobičnom dječaku čita se s dvije strane jer “Zvonko” ponekad ništa ne vidi, a ima dana kada ništa ne čuje i te dvije stvari se nikada ne događaju istovremeno. Uz slikovnicu “Zvonko” djeci i odraslima pokušava se približiti bogat unutarnji svijet i mašta koja ne poznaje granice, ograničenja i nedostatke.

Na kreativnoj radionici učenici su izrađivali slikovnice koje se čitaju rukama. Slikovnice su izrađivali od različitih recikliranih materijala. Nakon toga pokušali su zatvorenih očiju i prstima pročitati slikovnice koje su izradili. Na radionici i u rješavanju Kreativnih knjižica pridružio im se i naš gostujući prijatelj iz OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice, književni junak dječak Kamilo. Nastavljamo čitati slikovnice i veselimo se novim aktivnostima.

Facebook
Twitter
LinkedIn