Protiv vršnjačkog nasilja uz poruke mira i nova prijateljstva

Učenici 7. i 8. razreda, te njihovi učitelji, koji sudjeluju u Erasmus+ projektu Not Bullies, All Buddies obilježili su Dan ružičastih majica. U školi su smišljali slogana protiv vršnjačkog nasilja na engleskom jeziku i nalijepili ih na stepenice, kao simbol poticanja drugih učenika za bolje ophođenje prema svojim kolegama i tolerantnije ponašanje. Učenici su također izradili poster s porukama podrške za učenike koji se nose s vršnjačkim nasiljem. Kako bi i sami razvili empatiju i toleranciju, surađujemo s udrugom Sunca Novske. U petak, 16. 2. 2024. godine, učenici osmih razreda naše škole su se upoznali s korisnicima Udruge i proveli kvalitetno vrijeme u zajedničkim aktivnostima. Učenici su s korisnicima pripremali materijale za prodajnu izložbu, razgovarali o različitim temama i sudjelovali u zajedničkim sportskim aktivnostima. S našim novim prijateljima se nastavljamo družiti kroz radionice i zajedničke aktivnosti, pri čemu razvijamo toleranciju, širimo vidike i razvijamo osviještenost naših učenika prema osobama s invaliditetom. Aktivnosti s učenicima su provele učiteljice Vanesa Ficko Berić i Maja Vlajinić. Koordinatorica projekta je učiteljica Marijana Čevizović.

Facebook
Twitter
LinkedIn