Posjet Goethe Institutu u sklopu projekta “Nachhaltig aktiv”

Učenici Osnovne škole Novska, Dunja Bogatić (8.e) i Roko Klepac (8.a) su sa učiteljicom Marijanom Čevizović sudjelovali na okruglom stolu s predstavnicima Goethe Instituta, predstavnicima 11 škola iz Hrvatske i predstavnicima Hrvatskih i Njemačkih institucija, koje se bave temom održivog razvoja. Učenici su prezentirali svoje poruke, osmišljene tijekom istoimene radionice u mjesecu listopadu te predložili rješenja za probleme s kojima se svakodnevno susrećemo u našem okruženju.

Također su osmislili relevantna pitanja na predstavnike prisutnih institucija te s njima razgovarali o inovacijama i načinu na koji mladi mogu doprinositi održivosti u svom svakodnevnom djelovanju. Nastavak projekta slijedi u drugom dijelu školske godine, gdje će učenici pokušati istražiti praktične primjere i mogućnosti održivijeg načina života.

Facebook
Twitter
LinkedIn