I ove godine u našoj školi održana je Večer matematike. Projekt Večer matematike održava se u cijeloj Hrvatskoj pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva, a s ciljem približavanja matematike učenicima na zabavan i zanimljiv način. Voditelji radionica bili su učenici naše škole. Podrška u radu bile su im učiteljice: Ivana Tomić, Ksenija Lekić, Klara Matić, Dražena Potočki, Tea Preksavec, Matea Grabovac, Tamara Tomić, Maja Vlajinić, Kristina Grdur i Ljubica Rašo Belši. Zanimljive interdisciplinarne radionice doprinijele su raznovrsnoj ponudi radionica na ovoj Večeri matematike. Učenici su mogli odraditi preko 20 radionica koje su pripremili učenici – voditelji sa svojim učiteljima. Neke od radionica bile su: Matematičke karaoke, Tangram, Sudoku, Origami, Matematika i šivanje, Lov na blago, Tajanstveni broj, Illusion, Ukrasi drvce, Borba za 200 €, Sastavi i rastavi, Utrka, Pričam s Pi… Događaju se odazvalo mnoštvo učenika i roditelja. Svi su se sjajno zabavili. Atmosferu možete pogledati u foto galeriji i videozapisu.

Aktivnosti odrađene na Večeri matematike ujedno su dio projekta i jedna od planiranih aktivnosti “Još jedne grupe svemiraca”.

Facebook
Twitter
LinkedIn