Međunarodni Erasmus+ seminar u Zagrebu „Poticanje inkluzije i raznolikosti kroz mobilnost i suradnju“

Agencija za mobilnost i programe Europske unije, u razdoblju od 14. do 16. studenog 2023. ugostila je u Zagrebu na seminaru četrdesetak sudionika iz partnerskih nacionalnih Erasmus+ agencija: Austrije, Belgije, Estonije, Finske, Malte, Rumunjske i Hrvatske s ciljem podizanja svijesti o uključivanju i raznolikosti te promicanju sudjelovanja više osoba s manje mogućnosti u Erasmus+ projekte. Fokus seminara stavljen je na istraživanje različitih načina na koje je osobe s manje mogućnosti moguće uključiti u različite projektne faze. Na seminaru je sudjelovala i naša učiteljica Marijana Čevizović, kao jedina predstavnica ispred osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Prvog dana seminara sudionici su sudjelovali u panel raspravi s ciljem postizanja zajedničkog razumijevanja onih koji se mogu smatrati osobama s manje mogućnosti te uspostavljanja okvira za njihovo uključivanje u program Erasmus+. Drugoga dana sudionici su posjetili ustanove čiji su projekti istaknuti kao primjeri dobre prakse u području odgoja i općeg obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, visokog obrazovanja i obrazovanja odraslih i promiču prioritet “uključivanje i raznolikost” kroz sudjelovanje sudionika s manje mogućnosti. Trećega dana sudionici su razmjenjivali projektne ideje vodeći se principom uključivanja i raznolikosti s ciljem promicanja aktivnog sudjelovanja osoba s manje mogućnosti kroz različite faze projekata.

Nadamo se da će novostečeno znanje naše kolegice doprinijeti razvoju projekata i uspješnijoj uključivosti učenika s manjim mogućnostima.

Facebook
Twitter
LinkedIn