Učenici 7.c i 7.d razreda tijekom školske godine provodit će projekt Spasimo svijet. Prva aktivnost koju su odradili bila je u suradnji s Vatrogasnom zajednicom Sisačko-moslavačke županije. Učenici su sudjelovali u županijskoj vatrogasnoj vježbi “Novljansko jezero”. U vježbi je sudjelovalo 103 vatrogasca iz 34 vatrogasne postrojbe s 43 vozila i jednim potražnim psom, djelatnici Hitne medicinske pomoći, Policijska postaja Novska te učenici 7.c i 7.d razreda sa svojim razrednicama Tamarom Tomić i Kornelijom Čavlović. Tijekom vježbe odrađeno je 19 zadataka. Učenici naše škole sudjelovali su u prvom dijelu vježbe, traženje i evakuacija djece koja su vraćajući se s izleta tijekom velikog nevremena doživjela prometnu nesreću s autobusom. Učenicima – ranjenicima pružena je prva pomoć. Učenici su tijekom vježbe mogli vidjeti na koji način djeluju Hitne službe te kako ispravno djelovati u nesretnim slučajevima.

Video: IDI, Inkubator Društvenih Inovacija, Novska
Fotografije: Tomislav Koran, Zlatko Podhraški, Tamara Tomić

Facebook
Twitter
LinkedIn