U sklopu eTwinning projekta Primjena matematike obilježavamo i Svjetski dan pošte (9. listopada). Pogledali smo u prošlost i saznali nešto o povijesti razglednica. Prvi Međunarodni tjedan razglednica održan je u prvom tjednu listopada 2013. godine, a prva ga je obilježila ljubiteljica razglednica Brenda Perez.

Naši su učenici izrađivali matematičke razglednice i poslali ih svim partnerima u projektu. Ali to nisu bilo kakve razglednice. Učenici su osmislili zadatke čije će rješenje nakon dešifriranja otkriti odakle smo. Osmislili smo i pokoji matematički zadatak za naše partnere, nove prijatelje. Da bi to ostvarili proučavali smo i kriptografiju, šifrirali i dešifrirali, rješavali matematičke zadatke te se dobro zabavili. Već su počele stizati i razglednice naših projektnih partnera kojima se posebno veselimo. Ovime smo ujedno i zajednički obilježili Code Week (Pošalji mi zadatak, otkrit ću tko si!).

Pogledajte galeriju slika, ali okušajte se u dešifriranju i pokušajte riješiti naše izazove.

Facebook
Twitter
LinkedIn