Europski dan jezika u našoj školi

Europski dan jezika potiče na učenje što više stranih jezika u svakoj životnoj dobi. Ove godine, 26. rujna učenici naše škole su sa svojim učiteljima, kroz raznovrsne aktivnosti, obilježili ovaj dan. Učiteljica Ena Kos je izradila prezentaciju na temu postanka jezika Europe, njihove rasprostranjenosti i važnosti učenja stranih jezika, koja je postavljena u holu škole za sve učenike. Učiteljica Vanesa Ficko Berić je s učenicima 6.a razreda izrađivala plakat na temu europskih jezika, dok su učenici 6.b i 8.a razreda slagali izraze pomoću slogana na majicama. Učiteljica Nikolina Šepović Vidović je s učenicima 4.a razrednog odjela proučavala zastave određenih država, službene jezike te su pri tome izrađivali plakate s odabranim zastavama, nazivima država i službenim jezikom. Učiteljica Marijana Čevizović je s učenicima 6. c i 6.d razreda, te učenicima iz 8. a i 8.e razrednog odjela izrađivala plakate na temu postanka određenih jezika Europe, njihove rasprostranjenosti te sličnostima i razlikama u odnosu na druge jezike koje poznaju. Učenici su također na igralištu škole prigodno nacrtali desetak zastava i prezentirali što su o toj državi i jeziku naučili. Osim na stranom jeziku, Europski dan jezika se obilježavao i na satu matematike s aktivnošću: “Govoriš li matematički”? Matematiku zovemo jezikom znanosti, jer matematički izrazi imaju isto značenje u cijelom svijetu, bez obzira na drugi jezik koji ga prati. Matematika je jedini jezik, kojega dijele sve civilizacije svijeta. To su zaključili i učenici 5. a i 5. b razrednog odjela, koji su pokazali izvrsno razumijevanje matematičkog jezika. Ova aktivnost je ujedno i jedna od projektnih aktivnosti eTwinning projekta Primjena matematike.

Facebook
Twitter
LinkedIn