Osnovnu školu Novska na ovogodišnjem Art & Science festivalu Novsky predstavili su učenici i učitelji s nizom pokusa i demonstracija. Radionica HOKUS POKUS je osmišljena kao proslava rođendana pa su na samom početku ugođaj dočarali šareni baloni i uvijek atraktivna „Lava lampa“. Učenici 4. A razreda i njihova učiteljica Ksenija Lekić su poslužili „ražnjiće od balona“ i dozvolili svojim gostima da si i sami pripreme takav „objed“. Pokazali su balone koji se sami napušu, zabijali u njih igle, bez pucanja. U pokusima nisu izostavili ni rođendanske svjećice. Razgovarali su o sastavu zraka i otkrivali i pokazali kako ugljikov dioksid može biti zabavan. Bilo je bučno i veselo kao na svakom rođendanu. Radionicu tajnih poruka „Kriptografija“ vodili su učenici i učiteljica Dražena Potočki. Posjetitelji su naučili dešifrirati i šifrirati poruke rešetkastom šifrom. Posjetitelji radionice mogli su šifrirati svoje poruke jer su naučili izraditi i vlastitu rešetku. #ONLSIOKKOYECLV#

Učenici 7.d razreda s učiteljicom Kornelijom Čavlović upoznali su posjetitelje koja je moć iluzije i kako nas mozak laže i vara ponekad. Najmanji su se oduševili. Na Novsky festivalu s učenicima 8.c sudjelovala je i učiteljica Ivana Begić Mesić. Posjetitelji su mogli ponešto saznati o dišnom sustavu, isprobati model pluća, sastavljati molekule kisika i ugljikovog dioksida, mikroskopirati te odigrati memory i “odgovorčić za bombončić”. Održavanje radionica na Novsky je i jedna od aktivnosti projekta Još jedna grupa svemiraca. Mladi modelari s učiteljicom Melitom Dam učili su posjetitelje kako izraditi uporabni predmet od drveta. Polaznici su pilili, lijepili i brusili šperploču kako bi stvorili unikatne poklone za uspomenu na ovogodišnji Art & Science festivalu Novsky.

Hvala svim učenicima i učiteljicama na uloženom trudu u predstavljanju naše škole!

Facebook
Twitter
LinkedIn