Učenici 3. a razreda obilježili su Dan poštanske marke Hrvatske. Prva marka Republike Hrvatske pojavila se 9. rujna 1991. godine, kao dodatna pristojba za zračnu poštu Zagreb-Dubrovnik. Od 1995. godine taj se datum obilježava kao Dan hrvatske marke. Učenici su napisali pisma te ih naučili pravilno adresirati. U poštanskom uredu Novska, kupili su poštanske marke te ih zalijepili na pisma. Potom smo pisma poslali na poštanski put do mjesta adresiranja. Kako bismo se pobliže upoznali s poštanskom markom i njezinom vrijednošću, učenica Dora donijela je obiteljski album prepun poštanskih marki iz raznih krajeva svijeta. Tako smo doznali da se osoba koja prikuplja poštanske marke naziva filatelist. Potom smo na satu likovne kulture izradili vlastitu poštansku marku s motivom stare zgrade Hrvatske pošte u Novskoj.

Facebook
Twitter
LinkedIn