Drugi razredi

Stigao je smeđ i bujan mjesec rujan.

Sve je ispod plavog svoda puno ploda. Svijaju se teške grane neobrane. Vinograde sunce mori; grožđe zori. Spremaju se na put ptice lastavice. Raduje se škola bijela usred sela. Sa svih strana stižu đaci – veseljaci. A u školi čeka mladost rad i radost...


Četvrtak, 23 Svi 2013 09:15

Jednodnevni izlet drugih razreda

Napisao/la Vanesa
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Jednodnevni izlet drugih razreda

U petak  19. 4. četrdeset troje učenika drugih razreda u pratnji učiteljica Ankice Lajh i Ivanke Kotromanović realiziralo je jednodnevni izlet pod nazivom U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić.

 

Učenici su uživali u obilasku ZOO vrta obitelji Milec u Ruščici  i glavnog brodskog trga gdje ih je dočekao majstor Mrkonja i šegrt Hlapić. Bili su oduševljeni kazališnom predstavom Šegrt Hlapić kojom se obilježavao šegrtov  100-ti rođendan. Kroz povijest su putovali u brodskoj tvrđi sa barunom Trenkom,  caricom Marijom Terezijom,  kovačom špijunom... Posjetili su i sobu Dragutina Tadijanovića te se vozili kočijom na ergeli konja u Donjoj Bebrini.

U Novsku su se vratili zadovoljni i bogatiji za mnoga nova saznanja u popodnevnim satima. 

Pročitano 1962 puta
Više u ovoj kategoriji: Posjet pekarnici »

 

Raspored zvona


Raspored zvona 2020 2021 22

Autobusne linije

pri