Petak, 18 Studeni 2022 21:26

Dan sjećanja u Osnovnoj školi Novska

Napisao/la sanja
Ocijeni sadržaj
(8 glasova)
 
U četvrtak, 17. studenog 2022. godine učenici i učitelji Osnovne škole Novska obilježili su Dan sjećanja na sve žrtve Domovinskog rata te Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje.
Tijekom protekloga tjedna organizirane su likovne, povijesne i kreativne radionice, a u središnjem dijelu škole i pokraj knjižnice postavljena je izložba najuspješnijih literarnih, likovnih i povijesnih istraživačkih učeničkih radova nastavnica Kornelije Krnić, Enni Hrvojić i Marine Križanić. Prigodnu izložbu postavile su knjižničarke Melisanda Masnica i Sanja Lozer, koje su organizirale cjelokupni događaj te nastavnica Kornelija Krnić, defektologinja Emira Navijalić i učenici pomagači. Sve područne škole i svi razredni odjeli naše škole sudjelovali su u obilježavanju Dana sjećanja na sve poginule i nestale u Domovinskom ratu. Minutom šutnje odali su počast ispred improviziranog oltara i zapalili svijeće svim žrtvama u spomen. Nakon toga pročitali su pjesmu ili tekst o Vukovaru koji je simbol hrvatskog stradanja, ali i otpora agresiji i hrvatskog junaštva. Tijekom cijeloga dana u glavnom holu škole je bila postavljena projekcija prezentacije o Vukovaru, popraćena glazbom s video spotovima i najljepšim domoljubnim pjesama. Dostojanstveno i s poštovanjem, učenici su sa svojim učiteljima obilježili ovaj važan dan iz hrvatske povijesti. Trajno je sjećanje na žrtve Domovinskog rata, čiji su životi ugrađeni u hrvatsku slobodu.
 
 
 
6qnzo4z26ez31
 
Pročitano 91 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 18 Studeni 2022 21:48

Autobusne linije

Prijevoz učenika 2023 page 0001