EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Petak, 08 Listopad 2021 16:13

Svjetski tjedan svemira u OŠ Novska

Napisao/la sanja
(1 Glasaj)

Učenici OŠ Novska obilježili su Svjetski tjedan svemira. Tema ovogodišnjeg tjedna je „Žene u svemiru“. Svoje radove izložili su u holu naše škole.

Tijekom Svjetskog tjedna svemira koji se obilježava ovaj tjedan 4.-10. listopada 2021. godine, a u sklopu projekta World Space Week; učenici šestih razreda u sklopu nastave Prirode učili su o svemiru. Na prijedlog učiteljica Ivane Begić Mesić i Ljubice Bertić izrađivali su modele solarnog sustava.

Učenici sedmih razreda koji surađuju na eTwinning projektu "Women in Space", na satovima Fizike zajedno s učiteljicom Majom Vlajinić istraživali su  i prezentirali o „Ženama u svemiru“. Naučeno su ponavljali kroz kvizove i interaktivne igre.

U holu škole postavljena je izložba s modelima solarnog sustava, plakatima o ženama u svemiru i kutak za slikanje u svemirskom odjelu.

Jedan od komentara učenika je da je bilo jako veselo, interesantno i živo. „Radujemo se ovako velikom nizu aktivnosti i s nestrpljenjem čekamo idući World Space Week.“

novi prijevoz