Četvrtak, 23 Studeni 2017 08:01

Terenska nastava učenika sedmih razreda

Učenici sedmih razreda naše škole posjetili su Zagreb u okviru terenske nastave 21. listopada 2017. godine. Obišli su Gornji grad, posjetili su Tehnički muzej te u večernjim satima nazočili mjuziklu „Jalta, Jalta“ u kazalištu „Komedija“.

Dana 18. studenoga 2017. godine, šestero je učenika iz Osnovne škole Novska sudjelovalo na 5. sportskom natjecanju djece s teškoćama u razvoju „Naše pravo na sport“ koje se održalo u Centru za odgoj i obrazovanje Dubrava u Zagrebu.

Srijeda, 22 Studeni 2017 09:33

Pripreme za Svetog Nikolu

Učenici 3.d, 4.c i 4.d počeli su s pripremama za doček Sv. Nikole. Uz pomoć svojih učiteljica: Ivanke, Mare i Ljubice napravili su čizmice.

Utorak, 21 Studeni 2017 08:07

Pravobranko u 5.c razredu

S ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece, 20. studenoga obilježava se Međunarodni dan djeteta s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece, zaštiti djece od prekovremenog rada u izuzetno opasnim okolnostima, unaprjeđenja međunarodne združenosti i svijesti među djecom diljem svijeta.

Ponedjeljak, 20 Studeni 2017 08:08

Dabar 2017

I ove godine uključili smo se u međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Natjecanje se održavalo od 13. do. 17. studenoga na CARNet-ovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr.

Petak, 17 Studeni 2017 17:53

Obilježen Dan sjećanja na Vukovar

U našoj školi, 17.studenoga 2017. godine obilježili smo Dan sjećanja na pad grada heroja. Svi zajedno, dostojanstveno i s poštovanjem prisjetili smo se svih žrtava Vukovara te im odali počast uređivanjem prigodne izložbe o Vukovaru, oltara i prezentacije u glavnom holu škole te paljenjem lampiona u sjećanje na stradale Vukovarce.

Lampioni su ostali svijetliti i u noći, a mi smo u svojim srcima ponijeli svjetlo molitve i zajedništva, kojem nas je učio, okupio i ujedinio – VUKOVAR.

Petak, 17 Studeni 2017 15:02

Programiranje s micro:bitovima

Učenice 6.d razreda Anita Zekić, Magdalena Preksavec, Iva Vidiček i Zara Mance  na dodatnoj nastavi iz matematike upoznale su se s osnovama programiranja i rada s micro:bitovima. Nakon uvodnog sata i upoznavanja s micro-bitovima, na današnjem satu učenice su same isprogramirale program koji računa opseg i površinu pravokutnika. Učenicama se jako svidjelo programiranje s micro:bitovima i vesele se sljedećem satu dodatne nastave.

Petak, 17 Studeni 2017 14:52

Maturalno putovanje 2017./2018.

16.11.2017. četvrtak

Zbog proceduralne pogreške poništava se Natječaj za JAVNI POZIV br.13 – MATURALNO PUTOVANJE 2017./2018.

Novi javni poziv bit će objavljen na web stranici Osnovne škole Novska.

Ravnateljica: Antonija Mirosavljević

Četvrtak, 16 Studeni 2017 15:25

Petak, 10 Studeni 2017 11:32

Projekt - Riječ dana

U ovoj se školskoj godini školska knjižnica uključila u projekt RIJEČ DANA koji je osmislila kolegica Ida Bogadi iz OŠ Gustava Krkleca iz Zagreba. U realizaciji projekta sudjeluju: nastavnice hrvatskoga jezika Željka Draganić i Mira Pejaković, učenici od 5. do 8. razreda B smjene i knjižničarka Sanja Lozer.

Stranica 1 od 92

raspored2017