Petak, 23 Veljača 2018 17:36

Mali čuvari kulturne baštine

Učenici 4. d razrednog odjela, sa svojom učiteljicom Ljubicom i knjižničarkom Sanjom, projektom Mali čuvari kulturne baštine uključili su se u obilježavanje Europske godine baštine.

Petak, 23 Veljača 2018 17:32

Medijska kultura na terenu

U srijedu, 21. veljače 2018. godine, organizirana je terenska nastava učenika šestih razreda u Zagreb u sklopu projekta „Medijska kultura na terenu“.

Četvrtak, 22 Veljača 2018 13:05

Obavijest - Školski plesni virtualni show

Pozivaju se učenici i učenice da se i ove školske godine uključe u projekt Školski plesni virtualni show! Ideja je da učenici sami osmisle plesne točke te da snime svoj nastup. Video uradci će biti objavljeni na mrežnim stranicama Hrvatskog školskog sportskog saveza te će se moći komentirati i lajakti što će biti glavni kriterij za određivanje najpopularnije plesne izvedbe.

• Tko može sudjelovati?

Učenici osnovnih i srednjih škola koji su redovno upisani u svoje škole.

• Koje discipline?

2 discipline : najpopularnija plesna grupa i najbolja plesna grupa. Najpopularnija grupa će biti ona koja skupi najveći zbroj "like-ova" i komentara na FB-u i web-u dok će najbolju grupu odrediti stručni žiri HŠŠS.

• Koja vrsta plesa?

Bilo koja. Učenici sami odabiru vrstu plesa. Street dance, show dance, pom pom, cheerleading ples, latino plesovi, suvremeni plesovi, standardni plesovi, zumba, orijentalni ples, jazz dance, balet, Harlem Shake, break dance, hip hop, narodno kolo, mažoretski ples i svi ostali nespomenuti plesovi.

• Trajanje plesne točke i broj plesača?

Plesna točka može trajati maksimalno 4 min, a minimalno 2. Grupa može imati najviše 15, a najmanje 1 plesača.

• Nagrade?

Najbolje tri ekipe u obje kategorije će biti nagrađene sportskom opremom, a najbolje plesne grupe nastupom na Završnici DP-a u Poreču.

• Rokovi?

Prijava i  slanje video uradaka : do 30. ožujka 2018.

Objava video uradaka na FB i web : do 5. travnja 2018.

Proglašenje najboljih : do 12. travnja 2018.

Zainteresirani učenici trebaju osmisliti plesnu koreografiju i javiti se u ured defektologinja radi organiziranja snimanja!

Rok za prijavu je do 15. ožujka!

Petak, 16 Veljača 2018 10:13

Osnovna škola Novska - Veliko srce malom srcu

Zahvaljujemo svima koji su kupili naš suvenir srce i podržali akciju Veliko srce malom srcu.

U akciji je prikupljeno 4 000 kn. Još jednom, HVALA OD SRCA: učenici 1.a, 1.c, 2.c, 3.a, 3.b, 3.c, 3.d, 4.c i 4.d, učiteljice Nikolina, Snježana, Blanka, Mirjana, Ivana, Ana, Ivanka, Mara i Ljubica, socijalne pedagoginje Nikolina i Emira i knjižničarka Sanja.

Četvrtak, 15 Veljača 2018 10:55

Valentinovo - poštanski sandučić za zaljubljene

Na Valentinovo slavimo svoju ljubav za druge bez obzira na to kakvog je ona oblika. Možda je to prijateljska ljubav, a možda je ljubav za nekoga tko nam znači nešto više.

Jedni svoje osjećaje hrabro izražavaju u trenu kad ih osjete, dok drugi čuvaju osjećaje za sebe pa je Valentinovo savršena prilika da pokažu ono što inače nisu hrabri reći. Činimo to maštovitim darovima i romantičnim pismima.

Učenici 5.c razreda i njihova razrednica Tamara Tomić postavili su sandučić za pisma i poruke u školskoj knjižnici. Pošta je razvrstana i podijeljena u srijedu, 14.2.

Ljubav nas čini sretnima, stoga slavite ljubav, zaljubljenost, sreću i prijateljstvo i učinite sebe i još nekoga sretnim bar na jedan dan. Zabavite se i osjetite toplinu oko srca, a najvažnije od svega, ne zaboravite da nikad nije prekasno za ljubav jer nikad ne znaš što ti može stići valentinovskom poštom.

Srijeda, 14 Veljača 2018 11:10

Gusari u Osnovnoj školi Novska

Dana 13. veljače 2018. godine u Osnovnoj školi Novska održane su maškare učenika.
Sportskom dvoranom zavladala je prava vesela gusarska atmosfera za koju su zaslužna nasmiješena lica naših gusara osnovnoškolaca, učiteljica, glavnih koordinatorica ovogodišnjih maškara, Romane Jovanović, Marijane Carić i voditeljica Ivane Tomić i Marijane Carić. Uz bučnu glazbu, gusari su tražili blago, veslali, oslobodili zarobljene gusare, pjevali i plesali, a na završetku su dobili zahvalnice, priznanja i poklone.

Učenici sa svojim učiteljicama pokazali su i ove godine da su spremni zabaviti se i opustiti te svojom maštom i kreativnošću uljepšati život u školi.

Srijeda, 14 Veljača 2018 09:48

BADMINTON – dvostruki županijski prvaci

U utorak, 13. veljače 2018., u Sportskoj dvorani Srednje škole Novska, održano je Županijsko natjecanje školskih sportskih društava osnovnih škola u BADMINTONU. Djevojčice i dječaci iz Siska, Kutine, Petrinje, Dvora, Hrvatske Kostajnice i Novske borili su se za plasman na Poluzavršno državno natjecanje koje će se održati u Novskoj, 27. veljače. Na natjecanju je sudjelovalo 5 ženskih i 6 muških ekipa.

Kriterije za izbor učenika za Erasmus+ projekt "My skills, my future" za putovanje u Poljsku (7 učenika) i Španjolsku (4 učenika).

Izbor se odnosi na učenike 8. razreda A smjene, čije su učiteljice uključene u provedbu projektnih aktivnosti i sudjeluju s učenicima i voditeljem projektnih aktivnosti u kreiranju aktivnosti. Najaktivniji učenici, prema rangu su izabrani da putuju u Poljsku (25. 02- 02. 03) i u Španjolsku (06. 05- 13. 05.).

KRITERIJI ZA IZBOR UČENIKA - ERASMUS+ PROJEKT "MY SKILLS, MY FUTURE"

Petak, 09 Veljača 2018 16:23

Županijsko natjecanje u stolnom tenisu

U srijedu 31.siječnja 2018. godine u Petrinji je održano Županijsko natjecanje u stolnom tenisu za učenike i učenice osnovnih škola. Učenici Osnovne škole Novska: Toni Cepanec 6.e, Gabriel Debeljak, 7.c i Ivan Srdarević, 5.c osvojili su 2. mjesto.

Iskrene čestitke našim učenicima za rezultate na Gradskom i Županijskom natjecanju u stolnom tenisu.

Marija Dragić i suradnici

Stranica 1 od 96