Srijeda, 20 Lipanj 2018 06:24

Projekt „Baterije što znamo o njima“

Projekt „Baterije što znamo o njima“ samo je još jedan u nizu projekata naše škole, ali ne i manje vrijedan. Nositelji projekta su učenici 6.D s razrednicom Željkom Draganić.

Cilj projekta je potaknuti učenike, učitelje i roditelje na promišljanje o problemu koji prazne baterije predstavljaju našem zdravlju i prirodi. Projektom žele istaknuti važnost odvajanja opasnog otpada od ostalog otpada iz kućanstva i zajednički sudjelovati na zaštiti okoliša. Kako bi potaknuli ostale učenike na sudjelovanje u projektu, izradili su spremnike za sve razredne odjele, snimili su radijsku emisiju, a snimljen je i filmić uz pomoć vjeroučitelja Ivice Lalića i redateljsko vođenje učiteljice Željke Draganić.

Za sedam mjeseci skupljeno je 154,50 kg otpadnih baterija, a za svaki skupljeni kilogram od tvrtke FRIŠ d.o.o. nagrađeni smo s donacijom od 4 kn/kg. Financijska sredstva dobivena od tvrtke uplatit će se na račun Zaklade Ana Rukavina.

U projektu su sudjelovala 32 razredna odjela, odnosno 620 učenika. Posebno se istaknuo 2.B s nastavnicom Nedom Subotić sa skupljenih 16 kg otpadnih baterija. Nakon njih, 2. mjesto dijele učenici 4.A, nastavnice Sanje Hrvojić i 6.D, nastavnice Željke Draganić s 9 kg. Na 3. mjestu s 8,5 kg starih baterija je 1.A s nastavnicom Nikolinom Rupčić.

Hvala svima koji su se uključili u ovaj ekološko-humanitarni projekt. S projektom nastavljamo i sljedeće godine, a vi pažljivo čuvajte i skupljajte stare baterije do početka nove školske godine.

Petak, 15 Lipanj 2018 10:16

Večer lektire

Učenice 5. b (Ena Haramustek, Monika Mareš) i 6. a (Dora Senić, Barbara Žunić, Miriam Bjelanović) i učiteljica Hrvatskoga jezika Andreja Puškaš održale su Večer lektire. Učenice su izložile svoja razmišljanja te su interpretativno čitale. Izloženi su i radovi učenika 5. b i 6. a o lektirnim djelima i piscima.

Ponedjeljak, 28 Svibanj 2018 15:02

Završna svečanost

Četvrtak, 24 Svibanj 2018 16:21

Rezultati natjecanja Klokan bez granica 2018.

Iz naše škole prijavilo se 66 učenika  u pet kategorija, sa svojim mentoricama Ksenijom Lekić, Marom Šulekić, Ivanom Jakubek, Ružom Kalfić, Tamarom Tomić, Ankom Cikojević i Draženom Potočki.

U 10 % najboljih u Republici Hrvatskoj  plasirana su 3 učenika naše škole. To su  Roko Klepac u kategoriji Pčelice, Anja Šulekić u kategoriji Leptirići i Jakov Vukelić u kategoriji Ecolier.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentorima!

Na 4. roditeljskom sasatanku 2. A razreda roditelji su upoznati s aktivnostima tijekom provođenja projekta "IKT kao most između malih i velikih".

Prikazani su im foto i video materijali na TwinSpaceu. Izrazili su zadovoljstvo što su njihova djeca sudjelovala u tim aktivnostima i potvrdili da su ih motivirale za učenje, ponavljanje i uvježbavanje nastavnih sadržaja. Kako bi im se dočarao takav način rada i sami su sudjelovali u radionici upoznavanja alata Padlet, Plickers i Mentimeter. Sve što su taj dan upoznali i naučili provjerili su zabavljajući se pomoću Kahoota-a. Na kraju predavanja i provedene radionice dogovoreno je da će popuniti završni evaluacijski upitnik za roditelje

U gradskom parku, 18.5.2018. u Petrinji održana je 30. Smotra učeničkih zadruga, na kojoj su se predstavile učeničke zadruge s područja Sisačko-moslavačke županije.

Ponedjeljak, 21 Svibanj 2018 10:58

Od staroga novo

Stare ormare u svojoj učionici, učenici 4. c razreda su pretvorili u nove...

Luka, Marin, Filip i Leonardo marljivo i vrijedno su radili.

O uspješnosti njihova rada prosudite sami ☺

Petak, 18 Svibanj 2018 12:00

Obavijest o primljenom kandidatu

Utorak, 15 Svibanj 2018 20:10

Ton? Kamera? Ide - videokonferencijski kviz

Ton? Kamera? Ide - videokonferencijski kviz

Dana 10.5.2018. upoznali smo putem videokonferencije prijatelje iz partnerskih škola, Katoličke osnovne škole iz Šibenika i Osnovne škole Tin Ujević iz Osijeka.

Provjerili smo svoje znanje kvizom koji su zajednički sastavili timovi iz svih škola partnera. Učenici su na, posebno za to postavljenom, Padletu imali 2 tjedna vremena kako bi osmislili pitanja za kviz vezana uz provođenje aktivnosti u svim školama partnerima. Kviz znanja izrađen je pomoću programa Kahoot . Kviz smo odigrali uz pomoć pametnih telefona i tableta.

Natjecanje je bilo jako uzbudljivo!

Nakon kviza smo zajednički zapjevali i zaplesali!

Ovakav način druženja i natjecanja učenicima je bio zanimljiv i zabavan, ali i poučan.

Ovim smo ujedno obilježili i Dan eTwinninga!

U videokonferenciji su sudjelovali učenici 6.a i 2.a uključeni u eTwinning projekt „IKT kao most između malih i velikih“ sa svojim učiteljicama Ksenijom Lekić i Draženom Potočki.

Utorak, 15 Svibanj 2018 19:50

Spiral i Mentimeter

Još jedna u nizu radionica planiranih tijekom projekta „IKT kao most između malih i velikih“ održana je 14. svibnja 2018. godine u Osnovnoj školi Novska. Spiral je digitalni alat koji se koristi i za istraživačko i projektno učenje kroz timski rad u kojem učenici dijele ideje i staraju zajedničke prezentacije. Učenici 2.a i 6.a su radili na temu „Zaštita od požara“.

Na kraju su ocijenili radionicu i cijeli projekt primjenom alata Mentimeter. Mentimeter je digitalni alat koji korisniku omogućava postavljanje pitanja i prikupljanja povratnih informacija za vrijeme prezentacije. Radionica je ocijenjena ocjenom odličan, a saznali smo i koji pojmovi naše učenike asociraju na projekt.

Stranica 1 od 102

raspored2017