Utorak, 18 Prosinac 2012 18:53

Nikada nije prerano da dijete počne razvijati radne navike Istaknuto

Napisao/la
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

 

Domaća zadaća 1. A razreda - „ZLATNE RUČICE“

Učenici 1. A razreda su tjedan dana „rješavali“ neobičnu domaću zadaću iz prirode i društva. Zadatak je bio istražiti na koje sve načine mogu pomoći svojim roditeljima u obavljanju svakodnevnih poslova i otkriti koje sve poslove mogu sami obaviti. 

Učenje, pisanje domaće zadaće i spremanje knjiga za školu nismo ubrajali u te poslove. Otkrili su da brisanje prašine, slaganje kreveta, pranje i spremanje posuđa, čišćenje snijega, donošenje drva, pranje prozora, slaganje obuće i odjeće i slični poslovi nisu teški i da ih mogu sami uspješno obaviti. Na taj način su pomogli svojim roditeljima i shvatili koliko je tih jednostavnih poslova koje do tada nisu ni primjećivali. Sve što su radili, marljivo su bilježili i nakon tjedan dana prezentirali na satu prirode i društva. Učenicima s najdužim popisom poslova su, nakon potvrde njihovih roditelja da su doista radili sve što su naveli, dodijeljene i medalje. Najmarljiviji su bili Lucija F., Petra i Oliver, koji su osvojili medalje, a psebno su se istakli  David D., Barbara, Lucija G. i Dino. Ostali učenici su imali podjednak popis poslova koje su obavili. Nadamo se da proglašenjem pobjednika ova tjedna zadaća neće biti zaboravljena i da će nastaviti razvijati radne navike.

 

 

Pročitano 1444 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 15 Travanj 2013 20:36

 

Raspored zvona


raspored