Ponedjeljak, 16 Studeni 2020 07:13

Međunarodni projekt "NAŠA MALA KNJIŽNICA"

Napisao/la Matea Marenic

U projektu sudjeluju učenici iz Hrvatske - 1. A razred Osnovne škole Novska, Slovenije i Latvije. Namijenjen je učenicima koji tek otkrivaju svijet knjiga.

U doba kada smo usmjereni i prinuđeni na rad u digitalnim alatima i kada je digitalna pismenost jednako važna u edukaciji, stvaramo ovakve OAZE kako bismo učenicima približili pisanu riječ. Važno je da učenici slikovnice, a kasnije i "prave" knjige, dožive kao vrata u svijet mašte i kreativnosti pomoću kojih će bogatiti aktivan rječnik. Svi učenici 1. A razreda su uz slikovnice dobili i Dnevnike čitanja sa zanimljivim zadatcima za interpretaciju pojedinih slikovnica (labirinti, anagrami, križaljke, bojanke, zanimljivi zadatci, ilustracije,...).

Danas smo uredili svoj "ČITATELJSKI KUTIĆ" gdje ćemo cijelu školsku godinu čitati slikovnice, bajke, provoditi radionice i poticati interes za samostalno čitanje. Projekt je ugrađen u Kurikulum Osnovne škole Novska i provodi se u 1. A razredu u sklopu nastave Hrvatskoga jezika, Dodatne nastave Hrvatskoga jezika, Sata razrednika, Likovne kulture, INA Klub prijatelja knjige i u produženom boravku. Voditeljice projekta su knjižničarka Melisanda Masnica i razrednica 1. A razreda, Ksenija Lekić.

Pročitano 124 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 04 Prosinac 2020 18:45

Raspored zvona 2020 2021 22