Četvrtak, 02 Studeni 2017 14:11

Literarna haiku večer

Napisao/la sanja

U utorak, 31.listopada u knjižnici Osnovne škole Josipa Kozarca u Lipovljanima, održana je literarna večer i radionica pisanja haiku poezije. Gošće su bile male haiđinke naše škole, učenice petih razreda: Patricija Jelinek, Dora Šneperger, Vlatka Kovačević, Elena Mlinar i Danijela Iličić s učiteljicom Jasnom. Čitale su svoje nagrađene i pohvaljene haikue s različitih međunarodnih natječaja, ali i govorile o značajkama haiku poezije. Slijedila je radionica pisanja ove najkraće i najpoetskije književne forme u kojoj su svoje prve haiku zapise pokušali napisati nazočni učenici od 1. do 8. razreda lipovljanske škole. Novljanske su haiđinke bile i prosudbena komisija koja je među mnogobrojnim radovima proglasila uradak učenice 3.razreda Ane Horvat najboljim. Radionici su nazočile i učiteljice hrvatskog jezika Sanja Vitman Đurij, Ksenija Jurić , Lea Rugole, učitelj Ivan Marenić i knjižničarka Melanija Milović.

raspored

PRIJEVOZ 1