Četvrtak, 26 Siječanj 2017 16:01

Knjižnica - Petar Pan u 3.A

Školska knjižnica je često mjesto okupljanja učenika u slobodno vrijeme, ali i mjesto održavanja nastavnih sati u kojima učenici na drugačiji i zanimljiviji način usvajaju pojedina gradiva. Tako je bilo u ovoga tjedna kada su s učiteljica Sanja Hrvojić sa svojim, 3.a razredom i knjižničarka Melisanda Masnica osmislile drugačije sate interpretacije lektire Jamesa Matthewa Barrie-a: Petra Pana.

Nakon pročitanog dječjeg fantastičnog romana Petar Pan, učenici su sat započeli igricom koju im je pripremila njihova učiteljica. Podijeljeni u četiri skupine, iz košara su izvlačili brojeve sa izrezanim slikama koje su kao puzzle trebali složiti i dobiti jedan od glavnih likova (Petar Pan, Wendy, Kapetan Kuka i Zvončica) koje su potom morali opisati. Nastavak je slijedio u dijelu školske knjižnice koji je namijenjen čitanju priča. Knjižničarka je pročitala priču Petar Pan koju su učenici sa zanimanjem pratili. Nakon pročitanog, uslijedio je razgovor o uočavanju razlika između romana i priče. Učenici su s lakoćom odgovarali i pravili usporedbe. Slijedila je projekcija igranoga filma S.Spielberga: Kapetan Kuka. Poslije odgledanog filma, svi zajedno su razgovarali o razlikama između romana, priče i ekranizacije.

Na samome kraju, knjižničarka M.Masnica je učenicima i učiteljici Sanji pripremila malo iznenađenje za sjećanje na dan lektire u školskoj knjižnici. To su bili mali plakati s ilustracijom Petra Pana na kojem su napisani najljepši citati iz toga romana. Poučno, veselo i energično druženje je završilo zajedničkim fotografiranjem.

UŽIVAJTE I VI UZ NAJLJEPŠE CITATE IZ PETRA PANA:

Cijeli svijet je napravljen od nade, povjerenja i zrnaca prašine.

Nikada ne reci zbogom jer zbogom znači odlazak, a odlazak znači zaborav.

Snovi se ostvaruju, samo ako želimo dovoljno jako.

Ako ikada posumnjaš u to da možeš letjeti, više nikada nećeš moći to učiniti.

Koliko god se trudili da budemo zreli, uvijek ćemo biti djeca kada nas povrijede i kada plačemo.

Tajna sreće nije u tome da radimo ono što volimo već da volimo ono što radimo.

Pođi sa mnom tamo gdje se rađaju snovi, a vrijeme nikada nije isplanirano.

Nikada je previše dugo vremena.

Samo treba vjerovati, imati povjerenja u malo vilinske prašine.

Ako imaš vjere, imaš i krila.

Pročitano 1596 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 26 Siječanj 2017 16:08

raspored