KUTAK

ZA VAS

Srijeda, 04 Prosinac 2019 14:30

Jelovnik za mjesec prosinac

Djeca, kao najranjiviji korisnici Interneta, mogu biti iložena neprimjerenim sadržajima ili ponašanjima na Internetu i zbog toga im je potrebna potpora odraslih, odnosno roditelja, neovisno o tome što djeca o temi sigurnosti i ponašanja na Internetu često znaju više od samih roditelja.

Program se provodi već nekoliko godina s ciljem upoznavanja učenika s pravilima ponašanja u virtualnome svijetu i prevencijom elektroničkog nasilja te informiranju o sigurnosti na Internetu. On pruža dodatnu pomoć sustavnom obrazovanju osnovnoškolske djece, uz davanje potrebnih informacija njihovim roditeljima o odgovornom ponašanju prilikom uporabe mrežnih tehnologija, u trenutku kada se djeca njima počinju samostalno koristiti bez stalnog nadzora odraslih.

Više informacija o programu, dostupnim materijalima i aktivnostima potražite na https://www.hakom.hr/default.aspx.

U cilju edukacije roditelja i djece, HAKOM je pripremio i video o zaštiti djece na Internetu koji je dostupan na poveznici http://bit.ly/HAKOM5, a čija je glavna namjena upućivanje djece na prihvatljivo i odgovorno komuniciranje na Internetu te stvaranju odnosa povjerenja u kojem se djeca odraslima uvijek mogu obratiti ako se zbog korištenja Interneta osjećaju nelagodno, uplašeno ili ugroženo.

Do sada su na mrežnim stranicama HAKOM-a objavljene i tri brošure koje donose praktične i korisne savjete o opasnostima i sigurnosti na Internetu, zaštiti privatnosti osobnih podataka, načinima ponašanja i uporabe društvenih mreža.

Brošura Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih telefona dostupna je na:

Ponedjeljak, 04 Studeni 2019 13:42

Jelovnik za mjesec studeni

JELOVNIK STUDENI page0001

Srijeda, 02 Listopad 2019 16:12

Jelovnik za mjesec listopad

Petak, 20 Rujan 2019 06:15

Jelovnik za mjesec rujan

New Microsoft Office Word Document page0001

Srijeda, 18 Rujan 2019 17:31

Informacije učitelja za šk. god. 2019./2020.

Ponedjeljak, 02 Rujan 2019 15:06

Školski kalendar za 2019./2020.

Dragi učenici,

odmorite se još malo jer nas ove školske godine očekuju velike promjene kroz Školu za život. Jedna od promjena je ta da nastava započinje tjedan dana kasnije nego prijašnjih godina. Početak nove školske godine je 9. rujna 2019. godine. Nastava kroz školsku godinu 2019./2020. će biti podijeljena u četiri bloka i samim time će biti četiri vrste praznika. Kako bi vam bilo jasnije pripremili smo vam kalendar za narednu školsku godinu.

ŠKOLSKI KALENDAR ZA 2019 2020 1

kalendar2