KNJIŽNICA

Srijeda, 03 Veljača 2021 11:51

Međunarodni dan darivanja knjiga

Napisao/la Matea Marenic

I ove godine se obilježava Međunarodni dan darivanja knjiga (14. veljače) pod motom:

„Čitam, dam, sretan sam: svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj!“

Dragi učenici!

I naša škola se po treći puta želi pridružiti obilježavanju ovoga dana akcijom prikupljanja knjiga za potrebite. Stoga vas molimo da se i vi uključite u ovu akciju i darujete po jednu svoju slikovnicu ili knjigu u humane svrhe. Svi vi koji želite donirati svoje pročitane slikovnice, i knjige, možete ih donijeti u školu te ostaviti ispred knjižnice u, za to predviđenu kutiju. od 4. do 11. veljače.

Akcija darivanja slikovnica organizira se u okviru nacionalne kampanje "Čitaj mi!", a pozivaju se djeca i odrasli da slikovnice daruju lokalnim knjižnicama koje će ih proslijediti potrebitima - dječjim odjelima bolnica u svrhu humanizacije hospitalizacije djece, domovima za djecu, dječjem SOS selu ili nekoj dobrotvornoj organizaciji.

Prilikom darivanja slikovnica knjižničari će čitati djeci kako bi naglasili koliko je u razvoju djeteta čitanje značajno jer obogaćuje njegovu maštu i rječnik, razvija osjećaje, pomaže mu da zavoli knjige i ono najvažnije – zabavno je!

Ovogodišnjom akcijom darivanja slikovnica i knjiga za djecu želimo uljepšati boravak djeci u bolnicama, domovima zdravlja i drugim ustanovama na područjima pogođenima potresima.

Prigodno - pjesma knjižničarke i pjesnikinje iz naše Županije, Ive Dužić.

KRUG ČITANJA

Začudan svijet iz knjiga se rađa.

Iz boja slika, iz drhtaja glasa

kad slova s papira

postaju živa

i stvaraju svemir posve novi.

No tek je sjena djeteta

što se u krilu uz osmijehe mazi,

uz riječi uči ljubav i život.

Sluša pa pita,

slovka pa čita,