KNJIŽNICA

Srijeda, 19 Veljača 2020 17:18

Županijsko Stručno vijeće školskih knjižničara

Napisao/la Matea Marenic

U školskoj knjižnici Osnovne škole Novska održano je Stručno vijeće knjižničara osnovnih i srednjih škola Sisačko – moslavačke županije. Tom prigodom su knjižničari naše županije mogli vidjeti kako izgleda novo ruho naše knjižnice koja je preseljena u novi prostor tijekom energetske obnove škole.

Za vrijeme cijelog Stručnog vijeća ozračje je bilo radno; nizom stručnih predavanja, zanimljivih radionica, edukativnih igara, knjižničari su međusobno razmijenili svoja radna iskustva pa je radno druženje vrlo brzo prošlo.

U stanci prije ručka, skupina od trideset i dva knjižničara Županije posjetila je Poduzetnički inkubator – Pismo u Novskoj, gdje su, uz stručno vodstvo, pregledali nove prostore za izradu i razvoj videoigara.

Nakon ručka organiziranog u školskoj knjižnici, knjižničari su sa sitnim poklonima otišli svojim kućama zadovoljni organizacijom i realizacijom Stručnog skupa na kojem su sve planirane teme uspješno realizirane, a Osnovna škola Novska je još jednom pokazala kako su gosti u njoj uvijek dobrodošli.

UKUPAN KNJIŽNI FOND: 8438 knjiga
UČENIČKI FOND: 5783 knjiga