KNJIŽNICA

Petak, 16 Studeni 2018 16:09

Interliber u Zagrebu

Napisao/la sanja

U srijedu, 14. studenog 2018. godine, na međunarodnom sajmu knjige Interliber u Zagrebu, održana je promocija radnih bilježnica Želim znati 1 - 4, u izdanju Školske knjige, a namijenjene su učenicima razredne nastave. Autorice ovih radnih materijala iz matematike, hrvatskoga jezika te prirode i društva su učiteljice koje su na temelju svojeg dugogodišnjeg iskustva rada s učenicima, napisale vježbenice od prvog do četvrtog razreda kao pomoć učenicima u učenju, uvježbavanju i ponavljanju pojedinih nastavnih sadržaja. Unutar njih nalaze se i zadatci za samoprovjeru učenikovog znanja s repetitorijem, a odobrila ih je i Agencija za odgoj i obrazovanje.

Jedna od autorica radnih bilježnica je učiteljica naše škole, Ljubica Puškaš, koja je zajedno s učiteljicom iz Zagreba, Dijanom Salaj Krašovec napisala Želim znati 1, namijenjenu učenicima prvog razreda.

Autorice su tijekom promocije govorile o ideji za nastanak ovih vježbenica, međusobnoj suradnji tijekom rada, ali i o osobnim iskustvima u radu s učenicima.

Isti dan su i knjižničarke naše škole Sanja i Melisanda bile na Županijskom stručnom vijeću knjižničara Sisačko-moslavačke županije, na kojem je knjižničarka Melisanda imala izlaganje. Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara već se tradicionalno organizira u Zagrebu tijekom Međunarodnog sajma knjiga, a po završetku formalnog i stručnog dijela, neformalno se nastavio na Interliberu. Stoga su promociji nazočile i obje knjižničarke iz OŠ Novska, koje su svesrdno podržavale svoju kolegicu, učiteljicu Ljubicu.

Tekst: Melisanda Masnica

Fotografije: Melisanda Masnica i Melita Horvatek Forjan