KNJIŽNICA

Srijeda, 04 Listopad 2017 15:22

Književni susret sa Jasnom Popović-Poje

Napisao/la sanja

U utorak, 3.10.2017. godine Osnovna škola Novska ugostila je zavičajnu spisateljicu i učiteljicu Jasnu Popović-Poje.

Uz Dječji tjedan, knjižničarke Melisanda Masnica i Sanja Lozer organizirale su za učenike razredne nastave matične i područnih škola književni susret sa Jasnom Popović-Poje.

Kroz pedesetak godina spisateljskog rada pjesnikinja je primila više nagrada za svoje literarno stvaralaštvo te je članica Matice Hrvatske Novska, Svjetske udruge haiku pjesnika, kao i Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade i Društva hrvatskih književnika.

Posao učiteljice i rad s djecom inspiracija joj je za djela pa je pored posvećenosti učiteljskom pozivu i mladima napisala desetak knjiga za djecu i o djeci. Prvu zbrku naslovila je ″Ljetne nostalgije jedne učiteljice″, a zadnja zbirka pjesama nosi naziv ″Baš hoću, baš neću″. Jasna je učenicima povjerila kako je svoju prvu pjesmu napisala na jednom izletu u 3.razredu osnovne škole.

Njeni učenici rado govore stihove iz zbirki, pa su tako i na ovom programu predstavljanja, sudjelovale učenice Osnovne škole Novska.

UKUPAN KNJIŽNI FOND: 8438 knjiga
UČENIČKI FOND: 5783 knjiga