Treći razredi

Jedna olovka skupa,

posve nova i tupa neprekidno je cvilila da bi se šiljila, pa joj se jedan šiljo smilio i non-stop je olovku šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, i šiljio. Na kraju kad je shvatila kako se skratila, silno je patila. Srce joj i danas od uzbuđenja zalupa kad se sjeti divnih dana dok je bila tupa. Zvonimir Balog

Četvrtak, 22 Listopad 2015 17:51

Pobjednici Međunarodnog haiku natječaja

Učenici 3.a razreda Osnovne škole Novska:Elena Mlinar, Vlatka Kovačević, Dora Šneperger,Patricija Jelinek,Danijela Iličić,Roko Movrić,Noa Domitrović,Filip Tutić i Frano Brtan, pobijedili su na Međunarodnom haiku- natječaju (International Bascho Award) u Italiji, u kategoriji D-osnovne i srednje škole.

Njihovi su haiku radovi bili najbolji od svih osnovnih škola i proglašeni najboljima od svih sudaca.

Pozvani su zajedno s njihovom mentoricom Jasnom Popović Poje, na svečanost dodjele nagrada, 7.studenoga u 16 sati u grad Pordenone (PN), u Italiji, u Bastia of Castle of Torre, Via Vittorio Veneto 19/21. O ovom velikom uspjehu obavijestio ih je Luca Cenisi, predsjednik Talijanskog haiku udruženja IHA(The International Haiku Association.)Stihove ja na engleski prevela koordinatorica međunarodnih haiku natječaja, gospođa Đurđa Vukelić Rožić.

Više u ovoj kategoriji: « Talent show 3.a Tableti u 3.d »

raspored2017