Treći razredi

Jedna olovka skupa,

posve nova i tupa neprekidno je cvilila da bi se šiljila, pa joj se jedan šiljo smilio i non-stop je olovku šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, i šiljio. Na kraju kad je shvatila kako se skratila, silno je patila. Srce joj i danas od uzbuđenja zalupa kad se sjeti divnih dana dok je bila tupa. Zvonimir Balog


 

Subota, 18 Svi 2013 13:33

Povratak u prošlost

Napisao/la Ljubica Puškaš
Ocijeni sadržaj
(16 glasova)

14.5.2013. učenici 3.c i 3.d i njihove učiteljice, Ljubica i Mara, posjetili su gospodarski posjed iz 1714.godine "Contessa". Upoznali su: konje lipicance, kozu i jarca Kekeca. Vidjeli su stari napušteni dvorac u Jastrebarskom. Slušali su legendu o hrabrom vitezu koji se borio sa zmajem.

 

Prošetali su raskošnim sobama i divili se starim predmetima. Svaka soba imala je svoju priču. Iznenađenje je bio tajni prolaz. Isprobali su i staru kočiju. 

Nakon toga učenici i učiteljice su se kostimirali u grofice i vitezove i natjecali u plesu. Za to vrijeme dvorski kuhar je pripremao ukusan ručak. Poslijepodne grofice i vitezovi su odmjerili snage u igrama spretnosti.

Sve što je lijepo brzo prođe. Puni lijepih dojmova, učenici i učiteljice, vratili su se u svoju Novsku.

Pročitano 1698 puta
Više u ovoj kategoriji: Kad se male i velike ruke slože »

 

Raspored zvona


raspored

Autobusne linije

Prijevoz novi 1