Treći razredi

Jedna olovka skupa,

posve nova i tupa neprekidno je cvilila da bi se šiljila, pa joj se jedan šiljo smilio i non-stop je olovku šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, i šiljio. Na kraju kad je shvatila kako se skratila, silno je patila. Srce joj i danas od uzbuđenja zalupa kad se sjeti divnih dana dok je bila tupa. Zvonimir Balog

Utorak, 26 Travanj 2016 18:36

Haiku u japanskom vrtu

U petak, 22.travnja 2016.učenice 3.a razreda: Patricija Jelinek, Elena Mlinar, Vlatka Kovačević i Dora Šneperger sa svojom mentoricom Jasnom Popović Poje te učiteljicama Nikolinom Rupčić i Mateom Marenić,sudjelovale su na dodjeli nagrada i priznanja za svoje ilustrirane haiku radove u OŠ Vežica, u Rijeci. U japanskom vrtu,koji je u sklopu škole, zajedno s ostalim nagrađenim učenicima kojih je bilo iz nekoliko zemalja Europe pisale su haiku stihove, a zatim ih i čitale. Na kraju susreta, povodom Dana planeta Zemlja, posađeno je drvo prijateljstva u jedinom takvom školskom vrtu u Europi. Zahvaljujemo našoj školi i ravnateljici Antoniji Mirosavljević što je omogućila ovo divno putovanje i druženje u OŠ Vežica u Rijeci našim malim haiđinima.

raspored zvona