Treći razredi

Jedna olovka skupa,

posve nova i tupa neprekidno je cvilila da bi se šiljila, pa joj se jedan šiljo smilio i non-stop je olovku šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, i šiljio. Na kraju kad je shvatila kako se skratila, silno je patila. Srce joj i danas od uzbuđenja zalupa kad se sjeti divnih dana dok je bila tupa. Zvonimir Balog

Petak, 22 Travanj 2016 17:28

Uspjesi malih haiđina

(1 Glasaj)

Za male hađine,učenike 3.a razreda naše škole, ova je školska godina jako uspješna. Pjesnicima haiku stihova ona je donijela čak 18 međunarodnih priznanja:13 nagrada i 5 pohvala. Nakon Italije i osvojenog 1. mjesta u kategoriji osnovnih škola iz cijelog svijeta,učenice Patricija Jelinek i Elena Mlinar dobile su nagrade i pohvale na natječaju koji je raspisao Hrvatski zavod za transfuziju krvi u suradnji s Udrugom „Tri rijeke“ HPOI Ivanić Grad na temu Dobrovoljno darivanje krvi. Na međunarodnom natjecanju za učenike osnovnih škola-Haiku susreti Vežica,učenice Dora Šneperger, Patricija Jelinek, Vlatka Kovačević i Elena Mlinar osvojile su 6 nagrada i pohvala na slobodnu temu - ilustrirani haiku- koje je ocijenila prosudbena komisija na čelu sa Zvjezdanom Prohaska, višom savjetnicom za likovnu kulturu u Agenciji za odgoj i obrazovanje.

Učenice su zajedno sa svojom mentoricom, učiteljicom Jasnom Popović Poje,pozvane 22. travnja 2016. u Rijeku na dodjelu nagrada.

raspored2017