Treći razredi

Jedna olovka skupa,

posve nova i tupa neprekidno je cvilila da bi se šiljila, pa joj se jedan šiljo smilio i non-stop je olovku šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, šiljio, i šiljio. Na kraju kad je shvatila kako se skratila, silno je patila. Srce joj i danas od uzbuđenja zalupa kad se sjeti divnih dana dok je bila tupa. Zvonimir Balog

Petak, 01 Travanj 2016 09:10

Predavanje o prometu

Učenici trećih razreda OŠ Novska u četvrtak, 31.ožujka nazočili su predavanju policijskih djelatnika , Milana Pilipovića – kontakt policajca i Sunčice Leimpek-policijske službenice za prometnu preventivu. Tema je bila prijevoz djece u vozilima i kretanje pješaka. Ponovljena su pravila o prijelazu preko pješačkog prijelaza, semaforu, kretanju ulicom bez prijelaza, igri na cesti i opasnostima koje prijete. Učenici su govorili o vlastitim iskustvima, ali i vožnji biciklom, prometnoj dozvoli i nošenju kacige i zaštitnog prsluka.

U zanimljivom predavanju s policijskim djelatnicima spomenuta je i opasnost od nepoznatih osoba, ali i o sandučiću povjerenja u kojem se mogu ostaviti poruke i savjeti vezani uz nasilje, krađu i sl. Policijski djelatnici još su upozorili učenike da na početku školske godine trebaju nabaviti školske torbe sa svjetlećim oznakama kao i uočljivu odjeću i obuću.

raspored zvona