Prvi razredi

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata.

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata. Upoznali svjetsku slavu prvog školskog sata. Ispleli im učitelji najtoplija gnijezda. Te su klupe trampolini na putu do zvijezda. Među njima sada trepću glumci i mornari, prodavači, učitelji, sestre i urari. Među njima sada rastu pisci i poete… Svi nek čuju: Nema toga što ne može dijete! Natali Šarić

Četvrtak, 25 Listopad 2018 09:09

Podjela paketića - Danas jedemo ribu

Ministarstvo poljoprivrede RH provodi promotivnu kampanju u obrazovnim ustanovama na nacionalnoj razini radi podizanja svijesti o održivom ribarstvu i akvakulturi u Hrvatskoj.

U okviru promotivne kampanje Ministarstva poljoprivrede u obrazovnim ustanovama, učenici prvih razreda dobili su prigodan paketić.

Paketić sadrži prerađene proizvode ribarstva i slikovnicu u kojoj je na djeci pristupačan način ispričana priča o važnosti i potrebi konzumacije ribe i ribljih proizvoda.

Kampanja nastoji potaknuti konzumaciju ribe i ribljih proizvoda u prehrani školske djece kao dio dječjih zdravih obroka.

Osim što će kod kuće kušati riblje specijalitete, naši prvašići će sa svojom učiteljicama i učiteljem prelistati, a oni koji znaju čitati i pročitati, zanimljivu slikovnicu.

Četvrtak, 18 Listopad 2018 11:47

Voćna radionica – izrada voćnih dekoracija i slastica

Jabukoljupci 1. c u ponedjeljak 15. listopada ugostili su gospodina Petra Dižepa koji im je darovao jabuke i ispričao zanimljivosti o jabukama. U goste im je došla i gospođa Danijela Ljubičić koja im je pokazala kako od voća napraviti jestive voćne dekoracije. Uz pomoć gospođe Danijele te učiteljica Ljubice i Andreje stvorili su voćne čarolije kojima su oduševili svoje roditelje. Voćne čarolije bile su jako ukusne.

Utorak, 09 Listopad 2018 06:48

Narukvice prijateljstva u 1. c

Učenici 1. c, uz pomoć učiteljice Ljubice, izradili su narukvice prijateljstva. Za izradu narukvice prijateljstva potrebno su: drveni štapić, gumbi, ljepilo, ime prijatelja ili prijateljice, malo mašte i puno osmijeha.

Petak, 21 Rujan 2018 12:21

Čarolija u srcu

Rujan je mjesec podizanja svijesti o malignim bolestima dječje dobi. Učenice 7. a Barbara Žunić i Miriam Bjelanović čitale su učenicima 1. c slikovnicu Marijane Janjić „Šapica dobrog srca.“ Veliki i mali čitači naučili su da se čarolija krije u srcu. Doria, učenica 1. c, o kojoj govori slikovnica podijelila je za uspomenu straničnike. Svi se raduju sljedećem susretu. Projekt Veliki i mali čitači osmislile su učiteljica Hrvatskoga jezika Andreja i učiteljica Ljubica.

Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 15:27

Školica i razigrana abeceda

Slova i brojevi lakše se usvajaju kroz igru. To znaju učenici 1.c i učiteljica Ljubica. U holu škole napravili su igru školicu i razigranu abecedu. Uče i igraju se.

Ponedjeljak, 14 Svibanj 2018 12:41

Obitelj je škrinjica s blagom

U petak, 11. svibnja u učionici 1.b razreda bilo je posebno veselo i razigrano. Učenici su sa svojom učiteljicom Jasnom priredili malu razrednu svečanost povodom Majčinog dana i Dana obitelji. Željeli su im na taj način zahvaliti za svu ljubav, pažnju i brigu koju im svakodnevno pružaju. Ljubav je zračila iz svih stihova, pjesmica, nota, pa čak i plesnih pokreta, ali i dara koji su sami izradili i na završetku programa svojima najdražima poklonili uz čvrsti zagrljaj. Čemu služe roditelji, čemu služi brat, čemu služi sestra pogotovo ako je od brata veća ili mlađa, kako provesti dan s tatom kako zahvaliti djedu i baki na žvakama i plišanom medi, a što učiniti kada se razboli mama i nema tko čitati novu priču…. – samo su neka „pitanja koja su mučila“ prvašiće tog svibanjskog poslijepodneva, a riječi najviše na svijetu, bile su najviše ponavljane riječi programa, s razlogom - zar ne?

Petak, 11 Svibanj 2018 10:13

Majčin dan

Bliži nam se Majčin dan…

Vrijedni prvašići 1. A razreda sa svojom učiteljicom Nikolinom i knjižničarkom Sanjom odradili su malu radionicu izrade magneta.

Svojim mamama izradili su poklone za njihov dan.

Drage mame želimo Vam sretan Majčin dan!

Utorak, 10 Listopad 2017 10:01

Poštujte naše znakove

Danas je učenike 1.c razrednog odjela posjetila djelatnica PP Novska. Sunčica Leimpek održala im je predavanje o sigurnosti u prometu. Učenici su dobili kabanice koje će im omogućiti sigurnije kretanje u prometu.

Srijeda, 05 Travanj 2017 12:26

Likovna radionica u 1.A

U utorak, 04. travnja, održana je likovna radionica u čast buđenja prirode i nadolazećeg velikog blagdana. Učenicima 1. A u pomoć su priskočili mame, tate i jedna baka. Razmijenili su iskustva i ideje i pomogli nam u ukrašavanja jaja i izradi pilića od papira.

Učenici su upoznali suvremene tehnike i jednu tradicionalnu tehniku izrade pisanica. Sa zanimanjem su pratili proces bojanja jaja ljuskama luka i ukrašavanje travkama, listovima i cvjetićima. Zaključili su kako jaja obojana prirodnim bojama mogu slobodno jesti bez bojazni za svoje zdravlje.

Ugodno druženje s roditeljima ćemo ponoviti nekom drugom prigodom i kada ćemo provoditi nove zanimljive aktivnosti.

(Ksenija Lekić)

Srijeda, 13 Srpanj 2016 11:37

Popis prvih razreda

Popis prvih razreda možete preuzeti ovdje