Prvi razredi

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata.

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata. Upoznali svjetsku slavu prvog školskog sata. Ispleli im učitelji najtoplija gnijezda. Te su klupe trampolini na putu do zvijezda. Među njima sada trepću glumci i mornari, prodavači, učitelji, sestre i urari. Među njima sada rastu pisci i poete… Svi nek čuju: Nema toga što ne može dijete! Natali Šarić

Petak, 21 Rujan 2018 12:21

Čarolija u srcu

Rujan je mjesec podizanja svijesti o malignim bolestima dječje dobi. Učenice 7. a Barbara Žunić i Miriam Bjelanović čitale su učenicima 1. c slikovnicu Marijane Janjić „Šapica dobrog srca.“ Veliki i mali čitači naučili su da se čarolija krije u srcu. Doria, učenica 1. c, o kojoj govori slikovnica podijelila je za uspomenu straničnike. Svi se raduju sljedećem susretu. Projekt Veliki i mali čitači osmislile su učiteljica Hrvatskoga jezika Andreja i učiteljica Ljubica.

Fotografije: Sanja Lozer

Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 15:27

Školica i razigrana abeceda

Slova i brojevi lakše se usvajaju kroz igru. To znaju učenici 1.c i učiteljica Ljubica. U holu škole napravili su igru školicu i razigranu abecedu. Uče i igraju se.

Fotografije: Sanja Lozer

Ponedjeljak, 14 Svibanj 2018 12:41

Obitelj je škrinjica s blagom

U petak, 11. svibnja u učionici 1.b razreda bilo je posebno veselo i razigrano. Učenici su sa svojom učiteljicom Jasnom priredili malu razrednu svečanost povodom Majčinog dana i Dana obitelji. Željeli su im na taj način zahvaliti za svu ljubav, pažnju i brigu koju im svakodnevno pružaju. Ljubav je zračila iz svih stihova, pjesmica, nota, pa čak i plesnih pokreta, ali i dara koji su sami izradili i na završetku programa svojima najdražima poklonili uz čvrsti zagrljaj. Čemu služe roditelji, čemu služi brat, čemu služi sestra pogotovo ako je od brata veća ili mlađa, kako provesti dan s tatom kako zahvaliti djedu i baki na žvakama i plišanom medi, a što učiniti kada se razboli mama i nema tko čitati novu priču…. – samo su neka „pitanja koja su mučila“ prvašiće tog svibanjskog poslijepodneva, a riječi najviše na svijetu, bile su najviše ponavljane riječi programa, s razlogom - zar ne?

Petak, 11 Svibanj 2018 10:13

Majčin dan

Bliži nam se Majčin dan…

Vrijedni prvašići 1. A razreda sa svojom učiteljicom Nikolinom i knjižničarkom Sanjom odradili su malu radionicu izrade magneta.

Svojim mamama izradili su poklone za njihov dan.

Drage mame želimo Vam sretan Majčin dan!

Utorak, 10 Listopad 2017 10:01

Poštujte naše znakove

Danas je učenike 1.c razrednog odjela posjetila djelatnica PP Novska. Sunčica Leimpek održala im je predavanje o sigurnosti u prometu. Učenici su dobili kabanice koje će im omogućiti sigurnije kretanje u prometu.

Srijeda, 05 Travanj 2017 12:26

Likovna radionica u 1.A

U utorak, 04. travnja, održana je likovna radionica u čast buđenja prirode i nadolazećeg velikog blagdana. Učenicima 1. A u pomoć su priskočili mame, tate i jedna baka. Razmijenili su iskustva i ideje i pomogli nam u ukrašavanja jaja i izradi pilića od papira.

Učenici su upoznali suvremene tehnike i jednu tradicionalnu tehniku izrade pisanica. Sa zanimanjem su pratili proces bojanja jaja ljuskama luka i ukrašavanje travkama, listovima i cvjetićima. Zaključili su kako jaja obojana prirodnim bojama mogu slobodno jesti bez bojazni za svoje zdravlje.

Ugodno druženje s roditeljima ćemo ponoviti nekom drugom prigodom i kada ćemo provoditi nove zanimljive aktivnosti.

(Ksenija Lekić)

Srijeda, 13 Srpanj 2016 11:37

Popis prvih razreda

Popis prvih razreda možete preuzeti ovdje

Četvrtak, 10 Ožujak 2016 19:26

Posjet Caritasu

8.ožujka su učenici 1.c i 1.d razrednog odjela posjetili župni Caritas župe sv. Luke u Novskoj.Dočekao nas je kapelan Žarko  i na način prihvatljiv djeci objasnio što je Caritas i tko ga je utemeljio.Učenike je darovao slatkišima  a mi smo mu zaželjeli sreću u novoj župi.Učenici su povodom nadolazećeg blagdana Uskrsa prikupili hranu koju smo danas i donijeli.Nadamo se da će ta hrana nekom uljepšati blagdan Uskrsa i opet ćemo prikupljati  pomoć nekom drugom
prilikom.

Petak, 26 Veljača 2016 14:30

Bliži se Uskrs

Hodnik ispred učionica prvih i drugih razreda u našem tzv.podrumu u mjesecu veljači krasile su mačke povezane srcima.Izradili su ih učenici 1.c i 1.d razreda. Veljača je gotova i već smo u Korizmi pa naše misli već putuju ka Uskrsu.To smo i pokazali našim veselim zekanima i prozračnim pisanicama 2.c i 2.d razreda.Uživali smo radeći ih i sad nam je hodnik opet šaren!

Četvrtak, 25 Veljača 2016 06:27

Dan ružičastih majica u 1.a

Učenici 1.a su sudjelovali u obilježavanju Dana ružičastih majica tako što su se odijenuli u ružičasto i izradili ružičaste ogrlice s  porukama nenasilja.

U učionicu 1.a je već stigao i Zekoslav Mrkvica koji s učenicima željno iščekuje Uskrs i bojanje pisanica.

raspored2017