Prvi razredi

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata.

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata. Upoznali svjetsku slavu prvog školskog sata. Ispleli im učitelji najtoplija gnijezda. Te su klupe trampolini na putu do zvijezda. Među njima sada trepću glumci i mornari, prodavači, učitelji, sestre i urari. Među njima sada rastu pisci i poete… Svi nek čuju: Nema toga što ne može dijete! Natali Šarić

Četvrtak, 17 Siječanj 2019 14:22

Kućica iz bajke

Nakon čitanja Grimmove bajke „Ivica i Marica“ učenici 1. c izradili su ukrase za kućicu iz bajke. Ukrase su izrađivali od „domaćeg“ plastelina koji su naučili raditi uz pomoć učiteljice Ljubice.

Srijeda, 16 Siječanj 2019 07:21

Učimo, igramo se i stvaramo

Kroz igru se najbolje uči. Ono što sami napravimo najbolje zapamtimo. Učenici 1.c ponovili su zbrajanje i oduzimanje do 5 igrajući igre koje je osmislila njihova učiteljica Ljubica (Matematičke žabice, Matematički složenac i Čepotablet).
Na satu Likovne kulture crtali su kape i šalove, ali i izradili vunene loptice (cofleke). Osmislili su i alat za izradu vunenih loptica.

Petak, 14 Prosinac 2018 14:17

Promocija dječjeg kalendara za 2019. godinu

Učenici 1. c, uz pomoć svoje učiteljice Ljubice Puškaš, 13. 12. 2018. hol Osnovne škole Novska pretvorili su u malu dvoranu za promociju svog edukativnog kalendara. Izmjenjivali su se stihovi o mjesecima u godini, plesalo se i pjevalo. Na kraju promocije svojim roditeljima darovali su tiskane kalendare u kojima se nalaze fotografije radova s njihovih radionica. Nagrađeni su velikim pljeskom koji im je poticaj za dalje.

Srijeda, 12 Prosinac 2018 14:56

Školski medni dan u Osnovnoj školi Novska

U petak, na dan Sv. Ambrozija (zaštitnika pčelara i pčela) 7.12.2018. godine i u Osnovnoj školi Novska je obilježen Školski medni dan. Cilj Programa je potaknuti i educirati djecu i njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda. Svi naši učenici prvih razreda dobili su promotivnu vrećicu, med s hrvatskih pčelinjaka te edukativnu slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“, dok su naše vrijedne učiteljice održale predavanje djeci o važnosti pčela u prirodi.

Četvrtak, 25 Listopad 2018 09:09

Podjela paketića - Danas jedemo ribu

Ministarstvo poljoprivrede RH provodi promotivnu kampanju u obrazovnim ustanovama na nacionalnoj razini radi podizanja svijesti o održivom ribarstvu i akvakulturi u Hrvatskoj.

U okviru promotivne kampanje Ministarstva poljoprivrede u obrazovnim ustanovama, učenici prvih razreda dobili su prigodan paketić.

Paketić sadrži prerađene proizvode ribarstva i slikovnicu u kojoj je na djeci pristupačan način ispričana priča o važnosti i potrebi konzumacije ribe i ribljih proizvoda.

Kampanja nastoji potaknuti konzumaciju ribe i ribljih proizvoda u prehrani školske djece kao dio dječjih zdravih obroka.

Osim što će kod kuće kušati riblje specijalitete, naši prvašići će sa svojom učiteljicama i učiteljem prelistati, a oni koji znaju čitati i pročitati, zanimljivu slikovnicu.

Četvrtak, 18 Listopad 2018 11:47

Voćna radionica – izrada voćnih dekoracija i slastica

Jabukoljupci 1. c u ponedjeljak 15. listopada ugostili su gospodina Petra Dižepa koji im je darovao jabuke i ispričao zanimljivosti o jabukama. U goste im je došla i gospođa Danijela Ljubičić koja im je pokazala kako od voća napraviti jestive voćne dekoracije. Uz pomoć gospođe Danijele te učiteljica Ljubice i Andreje stvorili su voćne čarolije kojima su oduševili svoje roditelje. Voćne čarolije bile su jako ukusne.

Utorak, 09 Listopad 2018 06:48

Narukvice prijateljstva u 1. c

Učenici 1. c, uz pomoć učiteljice Ljubice, izradili su narukvice prijateljstva. Za izradu narukvice prijateljstva potrebno su: drveni štapić, gumbi, ljepilo, ime prijatelja ili prijateljice, malo mašte i puno osmijeha.

Petak, 21 Rujan 2018 12:21

Čarolija u srcu

Rujan je mjesec podizanja svijesti o malignim bolestima dječje dobi. Učenice 7. a Barbara Žunić i Miriam Bjelanović čitale su učenicima 1. c slikovnicu Marijane Janjić „Šapica dobrog srca.“ Veliki i mali čitači naučili su da se čarolija krije u srcu. Doria, učenica 1. c, o kojoj govori slikovnica podijelila je za uspomenu straničnike. Svi se raduju sljedećem susretu. Projekt Veliki i mali čitači osmislile su učiteljica Hrvatskoga jezika Andreja i učiteljica Ljubica.

Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 15:27

Školica i razigrana abeceda

Slova i brojevi lakše se usvajaju kroz igru. To znaju učenici 1.c i učiteljica Ljubica. U holu škole napravili su igru školicu i razigranu abecedu. Uče i igraju se.

Ponedjeljak, 14 Svibanj 2018 12:41

Obitelj je škrinjica s blagom

U petak, 11. svibnja u učionici 1.b razreda bilo je posebno veselo i razigrano. Učenici su sa svojom učiteljicom Jasnom priredili malu razrednu svečanost povodom Majčinog dana i Dana obitelji. Željeli su im na taj način zahvaliti za svu ljubav, pažnju i brigu koju im svakodnevno pružaju. Ljubav je zračila iz svih stihova, pjesmica, nota, pa čak i plesnih pokreta, ali i dara koji su sami izradili i na završetku programa svojima najdražima poklonili uz čvrsti zagrljaj. Čemu služe roditelji, čemu služi brat, čemu služi sestra pogotovo ako je od brata veća ili mlađa, kako provesti dan s tatom kako zahvaliti djedu i baki na žvakama i plišanom medi, a što učiniti kada se razboli mama i nema tko čitati novu priču…. – samo su neka „pitanja koja su mučila“ prvašiće tog svibanjskog poslijepodneva, a riječi najviše na svijetu, bile su najviše ponavljane riječi programa, s razlogom - zar ne?

raspored2017