Prvi razredi

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata.

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata. Upoznali svjetsku slavu prvog školskog sata. Ispleli im učitelji najtoplija gnijezda. Te su klupe trampolini na putu do zvijezda. Među njima sada trepću glumci i mornari, prodavači, učitelji, sestre i urari. Među njima sada rastu pisci i poete… Svi nek čuju: Nema toga što ne može dijete! Natali Šarić

Ponedjeljak, 14 Svibanj 2018 12:41

Obitelj je škrinjica s blagom

Napisao/la sanja

U petak, 11. svibnja u učionici 1.b razreda bilo je posebno veselo i razigrano. Učenici su sa svojom učiteljicom Jasnom priredili malu razrednu svečanost povodom Majčinog dana i Dana obitelji. Željeli su im na taj način zahvaliti za svu ljubav, pažnju i brigu koju im svakodnevno pružaju. Ljubav je zračila iz svih stihova, pjesmica, nota, pa čak i plesnih pokreta, ali i dara koji su sami izradili i na završetku programa svojima najdražima poklonili uz čvrsti zagrljaj. Čemu služe roditelji, čemu služi brat, čemu služi sestra pogotovo ako je od brata veća ili mlađa, kako provesti dan s tatom kako zahvaliti djedu i baki na žvakama i plišanom medi, a što učiniti kada se razboli mama i nema tko čitati novu priču…. – samo su neka „pitanja koja su mučila“ prvašiće tog svibanjskog poslijepodneva, a riječi najviše na svijetu, bile su najviše ponavljane riječi programa, s razlogom - zar ne?

Više u ovoj kategoriji: « Majčin dan

raspored2017