Drugi razredi

Stigao je smeđ i bujan mjesec rujan.

Sve je ispod plavog svoda puno ploda. Svijaju se teške grane neobrane. Vinograde sunce mori; grožđe zori. Spremaju se na put ptice lastavice. Raduje se škola bijela usred sela. Sa svih strana stižu đaci – veseljaci. A u školi čeka mladost rad i radost...

Petak, 14 Studeni 2014 20:15

Smjehokazi

U utorak, 4.studenog 2014., povodom Mjeseca hrvatske knjige, u školskoj je knjižnici učenicima 2.c i 2.d razreda predstavljena knjiga Smjehokazi, naše učiteljice Jasne.

Kako je knjiga zbirka igrokaza popraćena komentarima i osvrtima te strip crtežima simpatičnog psića Igrana, ona je namijenjena svima koji vole jezik kazališta i glume.

Učenici su to itekako pokazali slušajući, ali i čitajući te čak i glumeći pojedine smjehokaze, a nije nedostajala niti pjesma i mnoštvo pitanja za autoricu.

Počelo je s igrokazom o uri,“zavirilo“ se i u pekarnicu gdje se dogodila ljubav između pereca i pletenice, a završilo s  igrokazima o dolasku svetog Nikole,  bolesnom krampusu i umornim škaricama u frizerskom salonu.

Veseo i radostan susret ovjekovječili su fotoaparati knjižničarke Sanje i učiteljica Justine i Snježane.

Više u ovoj kategoriji: « Posjet pekarnici Posjet Jasenovcu »

raspored zvona