Četvrti razredi

MOĆ DJECE

Beton hladni, beton sivi, može čudno da oživi kad ga dječje ruke taknu, kad mu prsti nešto šapnu i na obrazu mu blijedom nacrtaju sunce kredom. Dan pun magle, dan pun leda, može ljepše da izgleda kad kroz zavjese ulica proviruju dječja lica, pa grad ispod toplih streha svije gnijezda dječjeg smijeha. Ismet Bekrić

Utorak, 30 Listopad 2018 12:52

Terenska nastava - Zagreb

U srijedu, 24.10.2018., učenici 4.c, 4.d i 4. PRO Bročice bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Posjetili su: Katedralu, Dolac, Krvavi most i Kamenita vrata, Trg svetog Marka, Kulu Lotršćak, Uspinjaču, Tunel Grič, Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, Tehnički muzej Nikola Tesla, Cinestar Arena-4D Hotel Transilvanija 3 i Mc Donalds.

Bilo je to 12 sati terenske nastave gdje puno vidjesmo i naučismo, a uživali su učenici i učiteljice Ivanka i Ankica te učitelj Miroslav.

Ponedjeljak, 21 Svibanj 2018 10:58

Od staroga novo

Stare ormare u svojoj učionici, učenici 4. c razreda su pretvorili u nove...

Luka, Marin, Filip i Leonardo marljivo i vrijedno su radili.

O uspješnosti njihova rada prosudite sami ☺

Utorak, 08 Svibanj 2018 06:33

M kao mama

Učenici 4.d, uz pomoć učiteljice Ljubice Puškaš, napravili su darove za svoje mame.

Šalice su ukrasili salvetnom tehnikom i porukama. Podmetače su napravili od zrna kave. Za domaću zadaću su dobili zadatak istražiti kakvu kavu ili čaj voli mama.

Na Majčin dan 13.5. uz pomoć tate, starijeg brata ili sestre skuhati mami njen omiljeni napitak.

Petak, 23 Ožujak 2018 13:31

Pomažemo stanovnicima poplavljenih područja

Učenici 4.c i 4.d sa svojim učiteljicama sa srcem pomažu stanovnicima poplavljenih područja ♥

Srijeda, 21 Ožujak 2018 16:19

Igre u šarenim čarapama

Učiteljica Mara i Ljubica su sa svojim učenicima osmislile igre u šarenim čarapama i tako obilježili Svjetski dan Downovog sindroma.

Igre:

VOŽNJA BICIKLA

POVUCI POTEGNI

VJEŠANJE ČARAPICA

ČARAPICE PO GREDI

TRČANJE NA TRI NOGE

OD ŠARENIH ČARAPICA DO ŠARENIH LOPTICA

KOLUTIRANJE U ČARAPAMA

Fotografije: Sanja Lozer

Četvrtak, 15 Ožujak 2018 07:12

Znate li što je činkvina?

Učenici 4.c to znaju. Okušali su se u pisanju činkvine na temu ptica selica, vjesnika proljeća i leptira.

Naučili su da je činkvina  pjesma od 5 stihova :
- 1. stih je jedna riječ najčešće imenica kojom opisujemo temu
- 2. stih su 2 riječi i to pridjevi koji opisuju imenicu iz 1. stiha
- 3. stih su 3 riječi, najčešće glagoli
- 4. stih je sastavljen od 4 riječi koje izražavaju osjećaje vezane uz temu
- 5. stih je jedna riječ, istoznačnica kojom opet sažimamo bit teme.

Rezultate njihovog rada možete pogledati na panou pored knjižnice.

Petak, 10 Studeni 2017 07:52

Mali kreativci

Učenici 4.c razreda pokazali su kreativnost i maštovitost.

Koristeći decoupage tehniku osvježili su školski prostor.

Stolice u svojoj učionici su uljepšali fotografijama stare Novske, a svaka klupa u školskom hodniku ima svoju priču.

Četvrtak, 23 Ožujak 2017 13:52

Svjetski dan voda u 4.d

U 4.d obilježen je Svjetski dan voda kao integrirani dan. Taj dan je bio i dan bez knjiga jer nismo koristili klasične knjige već e - udžbenike. Rješavali smo kvizove, proveli anketu, pisali eko poruke, izrađivali plakate te je prvi puta svaki učenik izradio svoju prezentaciju na tabletu.

Podsjetili smo se koliko je voda važna za život čovjeka i da je potrebno cijelu godinu savjesno brinuti o njoj.

Nedjelja, 13 Prosinac 2015 17:54

Božićni ukrasi u 4.c

Božićni ukrasi u 4.c

"Noćas će nas grijati
okićeni bor
i naš dom će sijati
kao carski dvor."

Na satu razrednika s učiteljicom Nedom izradili su ukrase koristeći glinamol i različite modlice, a na satu likovnog s učiteljicom Kornelijom obojili i ukrasili drvce. Bili su ponosni na svoj bor, sa svih strana su ga pogledali i zaključili: NEMA LJEPŠEG BORA!!

"Svijet će sjutrom zaspati
zadovoljan, tih
naša jelka zasjati
sjajnija od svih."

SRETAN BOŽIĆ žele Vam učenici 4.c razreda

Petak, 20 Studeni 2015 19:55

Hokej na ledu

16. studenoga TERENSKA NASTAVA 4. A - PROJEKT SPORT
HOKEJ NA LEDU - MEDVEŠČAK : CSKA (1: 0)

Ledena dvorana Doma sportova, Zagreb

U ponedjeljak, 16. studenoga, učenici 4. a razreda realizirali su prvi od 3 planirana posjeta sportskom događaju u pratnjiroditelja. Samom odlasku na utakmicu prethodilo je niz planiranih i uspješno realiziranih aktivnosti.

David je održao predavanje i upoznao nas s porijeklom, pravilima, opremom igrača i svime što je važno znati o hokeju na ledu.

raspored2017