Četvrti razredi

MOĆ DJECE

Beton hladni, beton sivi, može čudno da oživi kad ga dječje ruke taknu, kad mu prsti nešto šapnu i na obrazu mu blijedom nacrtaju sunce kredom. Dan pun magle, dan pun leda, može ljepše da izgleda kad kroz zavjese ulica proviruju dječja lica, pa grad ispod toplih streha svije gnijezda dječjeg smijeha. Ismet Bekrić

Četvrtak, 23 Ožujak 2017 13:52

Svjetski dan voda u 4.d

U 4.d obilježen je Svjetski dan voda kao integrirani dan. Taj dan je bio i dan bez knjiga jer nismo koristili klasične knjige već e - udžbenike. Rješavali smo kvizove, proveli anketu, pisali eko poruke, izrađivali plakate te je prvi puta svaki učenik izradio svoju prezentaciju na tabletu.

Podsjetili smo se koliko je voda važna za život čovjeka i da je potrebno cijelu godinu savjesno brinuti o njoj.

Nedjelja, 13 Prosinac 2015 17:54

Božićni ukrasi u 4.c

Božićni ukrasi u 4.c

"Noćas će nas grijati
okićeni bor
i naš dom će sijati
kao carski dvor."

Na satu razrednika s učiteljicom Nedom izradili su ukrase koristeći glinamol i različite modlice, a na satu likovnog s učiteljicom Kornelijom obojili i ukrasili drvce. Bili su ponosni na svoj bor, sa svih strana su ga pogledali i zaključili: NEMA LJEPŠEG BORA!!

"Svijet će sjutrom zaspati
zadovoljan, tih
naša jelka zasjati
sjajnija od svih."

SRETAN BOŽIĆ žele Vam učenici 4.c razreda

Petak, 20 Studeni 2015 19:55

Hokej na ledu

16. studenoga TERENSKA NASTAVA 4. A - PROJEKT SPORT
HOKEJ NA LEDU - MEDVEŠČAK : CSKA (1: 0)

Ledena dvorana Doma sportova, Zagreb

U ponedjeljak, 16. studenoga, učenici 4. a razreda realizirali su prvi od 3 planirana posjeta sportskom događaju u pratnjiroditelja. Samom odlasku na utakmicu prethodilo je niz planiranih i uspješno realiziranih aktivnosti.

David je održao predavanje i upoznao nas s porijeklom, pravilima, opremom igrača i svime što je važno znati o hokeju na ledu.

Četvrtak, 04 Lipanj 2015 11:57

Četvrtaši u Osijeku

U utorak 02.06.2015 učenici četvrtih razreda sa učiteljicama Ivankom, Nedom i Ankicom obišli su Đakovo, Osijek i Kopački rit. Uživali smo promatrajući lipicance, bilo nam je toplo na osječkim ulicama i vozili smo se brodom Kopačkim ritom. Ujedno bio je ovo naš posljednji zajednički izlet. Učenici će na godinu biti ˝petaši˝ a učiteljice će ponovno u prvi razred.

Ponedjeljak, 20 Travanj 2015 14:41

Terenska nastava u Zagrebu

U srijedu 15.04. učenici četvrtih razreda naše škole sa učiteljicama Ivankom Kotromanović,Nedom Subotić i Ankicom Lajh ,te učenici drugih razreda sa učiteljicama Justinom Potalec i Snježanom Kasumović realizirali su terensku nastavu u Zagreb.

Četvrtak, 13 Studeni 2014 17:45

Radionica Pričosvijet

Prošli tjedan je u našoj knjižnici bilo vrlo veselo i maštovito. Knjižničarka Melisanda Masnica organizirala je dvije literarno-likovne radionice; s učenicima 3.a i učiteljicom Ksenijom Lekić te 4.b razredom i učiteljicom Nedom Subotić.

Radionice su nazvane „Pričosvijet“, prema knjizi Pričosvijet-otključajte vrata mašte.

Ponedjeljak, 13 Listopad 2014 17:01

Dani kruha

U ponedjeljak, 13.10.2014.,učenici 4.b razreda i njihova učiteljica počeli su obilježavati Svjetski dan hrane (16.10.).

Tom prilikom, učiteljica Neda Subotić pozvala je majku svoga učenika, gospođu Ivanku Maršić koja je učenike na satu razrednog odjela upućivala u proces pravljenja kruha.

Četvrtak, 08 Svibanj 2014 09:19

Dani otvorenih vrata

Učenici 4. b razreda sudjelovali su u Danima otvorenih vrata.

Posjetili su vatrogasnu postrojbu i uživali u svemu što su im pripremili.

Utorak, 29 Travanj 2014 15:48

Proljetni decoupage

Učenici 3.c, 4.c i 4.d, uz pomoć svojih mama i učiteljica Ankice Lajh, Ljubice Puškaš i Mare Šulekić, oslikali su staklene tanjure decoupage tehnikom.

Svoje radove izložili su u holu škole. Proljeće je. Za motiv su zato izabrali cvijeće.

Srijeda, 09 Travanj 2014 15:59

4.c i 4.d u Baranji

Učenici 4.c i 4.d, sa svojim učiteljicama Ljubicom Puškaš i Marom Šulekić, bili su na terenskoj nastavi u Baranji.

Ovih dana u školi uče o nizinskom kraju. Terenska nastava im je pomogla da ponove i utvrde što su naučili, ali i da saznaju nešto novo o nizinskom kraju na
zanimljiviji način.

raspored zvona