Četvrti razredi

MOĆ DJECE

Beton hladni, beton sivi, može čudno da oživi kad ga dječje ruke taknu, kad mu prsti nešto šapnu i na obrazu mu blijedom nacrtaju sunce kredom. Dan pun magle, dan pun leda, može ljepše da izgleda kad kroz zavjese ulica proviruju dječja lica, pa grad ispod toplih streha svije gnijezda dječjeg smijeha. Ismet Bekrić

Petak, 23 Ožujak 2018 13:31

Pomažemo stanovnicima poplavljenih područja

Učenici 4.c i 4.d sa svojim učiteljicama sa srcem pomažu stanovnicima poplavljenih područja ♥

Srijeda, 21 Ožujak 2018 16:19

Igre u šarenim čarapama

Učiteljica Mara i Ljubica su sa svojim učenicima osmislile igre u šarenim čarapama i tako obilježili Svjetski dan Downovog sindroma.

Igre:

VOŽNJA BICIKLA

POVUCI POTEGNI

VJEŠANJE ČARAPICA

ČARAPICE PO GREDI

TRČANJE NA TRI NOGE

OD ŠARENIH ČARAPICA DO ŠARENIH LOPTICA

KOLUTIRANJE U ČARAPAMA

Fotografije: Sanja Lozer

Četvrtak, 15 Ožujak 2018 07:12

Znate li što je činkvina?

Učenici 4.c to znaju. Okušali su se u pisanju činkvine na temu ptica selica, vjesnika proljeća i leptira.

Naučili su da je činkvina  pjesma od 5 stihova :
- 1. stih je jedna riječ najčešće imenica kojom opisujemo temu
- 2. stih su 2 riječi i to pridjevi koji opisuju imenicu iz 1. stiha
- 3. stih su 3 riječi, najčešće glagoli
- 4. stih je sastavljen od 4 riječi koje izražavaju osjećaje vezane uz temu
- 5. stih je jedna riječ, istoznačnica kojom opet sažimamo bit teme.

Rezultate njihovog rada možete pogledati na panou pored knjižnice.

Petak, 10 Studeni 2017 07:52

Mali kreativci

Učenici 4.c razreda pokazali su kreativnost i maštovitost.

Koristeći decoupage tehniku osvježili su školski prostor.

Stolice u svojoj učionici su uljepšali fotografijama stare Novske, a svaka klupa u školskom hodniku ima svoju priču.

Četvrtak, 23 Ožujak 2017 13:52

Svjetski dan voda u 4.d

U 4.d obilježen je Svjetski dan voda kao integrirani dan. Taj dan je bio i dan bez knjiga jer nismo koristili klasične knjige već e - udžbenike. Rješavali smo kvizove, proveli anketu, pisali eko poruke, izrađivali plakate te je prvi puta svaki učenik izradio svoju prezentaciju na tabletu.

Podsjetili smo se koliko je voda važna za život čovjeka i da je potrebno cijelu godinu savjesno brinuti o njoj.

Nedjelja, 13 Prosinac 2015 17:54

Božićni ukrasi u 4.c

Božićni ukrasi u 4.c

"Noćas će nas grijati
okićeni bor
i naš dom će sijati
kao carski dvor."

Na satu razrednika s učiteljicom Nedom izradili su ukrase koristeći glinamol i različite modlice, a na satu likovnog s učiteljicom Kornelijom obojili i ukrasili drvce. Bili su ponosni na svoj bor, sa svih strana su ga pogledali i zaključili: NEMA LJEPŠEG BORA!!

"Svijet će sjutrom zaspati
zadovoljan, tih
naša jelka zasjati
sjajnija od svih."

SRETAN BOŽIĆ žele Vam učenici 4.c razreda

Petak, 20 Studeni 2015 19:55

Hokej na ledu

16. studenoga TERENSKA NASTAVA 4. A - PROJEKT SPORT
HOKEJ NA LEDU - MEDVEŠČAK : CSKA (1: 0)

Ledena dvorana Doma sportova, Zagreb

U ponedjeljak, 16. studenoga, učenici 4. a razreda realizirali su prvi od 3 planirana posjeta sportskom događaju u pratnjiroditelja. Samom odlasku na utakmicu prethodilo je niz planiranih i uspješno realiziranih aktivnosti.

David je održao predavanje i upoznao nas s porijeklom, pravilima, opremom igrača i svime što je važno znati o hokeju na ledu.

Četvrtak, 04 Lipanj 2015 11:57

Četvrtaši u Osijeku

U utorak 02.06.2015 učenici četvrtih razreda sa učiteljicama Ivankom, Nedom i Ankicom obišli su Đakovo, Osijek i Kopački rit. Uživali smo promatrajući lipicance, bilo nam je toplo na osječkim ulicama i vozili smo se brodom Kopačkim ritom. Ujedno bio je ovo naš posljednji zajednički izlet. Učenici će na godinu biti ˝petaši˝ a učiteljice će ponovno u prvi razred.

Ponedjeljak, 20 Travanj 2015 14:41

Terenska nastava u Zagrebu

U srijedu 15.04. učenici četvrtih razreda naše škole sa učiteljicama Ivankom Kotromanović,Nedom Subotić i Ankicom Lajh ,te učenici drugih razreda sa učiteljicama Justinom Potalec i Snježanom Kasumović realizirali su terensku nastavu u Zagreb.

Četvrtak, 13 Studeni 2014 17:45

Radionica Pričosvijet

Prošli tjedan je u našoj knjižnici bilo vrlo veselo i maštovito. Knjižničarka Melisanda Masnica organizirala je dvije literarno-likovne radionice; s učenicima 3.a i učiteljicom Ksenijom Lekić te 4.b razredom i učiteljicom Nedom Subotić.

Radionice su nazvane „Pričosvijet“, prema knjizi Pričosvijet-otključajte vrata mašte.

raspored2017