Četvrti razredi

MOĆ DJECE

Beton hladni, beton sivi, može čudno da oživi kad ga dječje ruke taknu, kad mu prsti nešto šapnu i na obrazu mu blijedom nacrtaju sunce kredom. Dan pun magle, dan pun leda, može ljepše da izgleda kad kroz zavjese ulica proviruju dječja lica, pa grad ispod toplih streha svije gnijezda dječjeg smijeha. Ismet Bekrić

Ponedjeljak, 13 Listopad 2014 17:01

Dani kruha

U ponedjeljak, 13.10.2014.,učenici 4.b razreda i njihova učiteljica počeli su obilježavati Svjetski dan hrane (16.10.).

Tom prilikom, učiteljica Neda Subotić pozvala je majku svoga učenika, gospođu Ivanku Maršić koja je učenike na satu razrednog odjela upućivala u proces pravljenja kruha.

Dok je gospođa Ivanka pripremala sve namirnice potrebne za spravljanje kruha, djeca su bila puna pitanja: „Što?, Kako?, Zašto?“, te su se i sama iskušala u pravljenju kruha.

Mijesili su zajedno s dječakovom majkom i na kraju su ispekli kruh u školskoj pećnici te na vrući, svježi kruh mazali maslac i marmeladu koje su s užitkom pojeli.

raspored2017