Srijeda, 18 Travanj 2018 13:08

U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić

Iščekivanje… Uzbuđenje… Oduševljenje…

U utorak, 17. 4. 2018. realiziran je zajednički izlet djece iz Malog rehabilitacijskog centra, učenika 4. d, njihovih učiteljica Ine, Nataše i Ljubice te asistenata u nastavi Dragana i Zlatka.

Ponedjeljak, 16 Travanj 2018 15:08

Skup pamtitelja riječi u OŠ Novska

Znate li što znači riječ kuba, katun, kserofit, isposnik, eskadron, jačke, oplaz?Radi se samo o nekim riječima koje su izvučen, a dio su Projekta „Riječ dana“ koji je osmislila knjižničarka Ida Bogadi iz zagrebačke OŠ Gustava Krkleca. Naša školska knjižnica od 15. studenoga 2017. sudjeluje u realizaciji projekta s nastavnicama hrvatskoga jezika Željkom Draganić, Mirom Pejaković, knjižničarkom Sanjom Lozer i učenicima „B“ smjene od 5. do 8. razreda.

Petak, 13 Travanj 2018 08:38

Veliki skup pamtitelja riječi

Na Velikom skupu Pamtitelja riječi u prostorima Školske knjige u Masarykovoj 28 našu školu predstavljala je učenica 5. razreda Maja Vagner Dragić u pratnji mentorica Željke Draganić i Sanje Lozer. U kategoriji od 4. do 6. razreda lista je sadržavala 33 riječi, a danas je za njih 15 morala dati potpuna značenja iz Rječnika hrvatskoga jezika. Od deset učenika, Maja je među pet najboljih u svojoj kategoriji. Čestitamo joj na pokazanom znanju u poznavanju ljepota našeg jezičnog blaga.

Nedjelja, 18 Ožujak 2018 22:15

Dan broja Pi

Jedan od važnijih dana svakog matematičara je Dan broja π. Taj dan obilježava se 14. ožujka svake godine zbog aproksimacije broja π (π ≈ 3.14...). π je spojio i dva najpoznatija genija 20. i 21. stoljeća.

Četvrtak, 15 Ožujak 2018 10:06

Djeca djeci

Projekt „Djeca djeci“ su prije dvije godine pokrenule: socijalna pedagoginja Emira Navijalić, edukator rehabilitator Ina Grgić i učiteljica Ljubica Puškaš.

Srijeda, 28 Veljača 2018 17:48

Dan ružičastih majica

U srijedu 28.02.2018. u našoj školi, ali i diljem Hrvatske i svijeta obilježen je Dan ružičastih majica!

Dan ružičastih majica program je prevencije vršnjačkoga nasilja, koji simbolizira mirni protest protiv vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači.

Srijeda, 28 Veljača 2018 10:04

Zalijevamo biljke micro:bitom

Zalijevamo biljke micro:bitom

Naš projekt Životni uvjeti biljaka u sklopu Projekta Želim stablo izdavačke kuće Profil Klett uspješno je započeo.

Učenici 6.razreda zasadili su sjemenke graha sa svojom učiteljicom prirode Ljubicom Bertić. Mlade biljke su uspješno niknule!

Micro:bit je uspješno isprogramiran i spojen sa setom za zalijevanje koji se sastoji od senzora za vlažnost i pumpice za vodu. Svi prisutni su bili zadivljeni kada je micro:bit prvi put naredio zalijevanje biljaka! Micro:bit su uspješno isprogramirale učenice 6.razreda sa svojom mentoricom Tamarom Tomić.

Biljke i micro:bit sa setom za zalijevanje je predan učenicama drugog razreda i njihovoj učiteljici Kseniji Lekić koji će voditi dnevnik o daljnjem tijeku projekta!

Tijek našeg projekta moći ćete pratiti na web stranici naše škole!

Podržite projekt svojim glasom na poveznici: https://www.profil-klett.hr/prijavljena-skola/os-novska

Petak, 23 Veljača 2018 17:36

Mali čuvari kulturne baštine

Učenici 4. d razrednog odjela, sa svojom učiteljicom Ljubicom i knjižničarkom Sanjom, projektom Mali čuvari kulturne baštine uključili su se u obilježavanje Europske godine baštine.

Petak, 23 Veljača 2018 17:32

Medijska kultura na terenu

U srijedu, 21. veljače 2018. godine, organizirana je terenska nastava učenika šestih razreda u Zagreb u sklopu projekta „Medijska kultura na terenu“.

Petak, 16 Veljača 2018 10:13

Osnovna škola Novska - Veliko srce malom srcu

Zahvaljujemo svima koji su kupili naš suvenir srce i podržali akciju Veliko srce malom srcu.

U akciji je prikupljeno 4 000 kn. Još jednom, HVALA OD SRCA: učenici 1.a, 1.c, 2.c, 3.a, 3.b, 3.c, 3.d, 4.c i 4.d, učiteljice Nikolina, Snježana, Blanka, Mirjana, Ivana, Ana, Ivanka, Mara i Ljubica, socijalne pedagoginje Nikolina i Emira i knjižničarka Sanja.