Ponedjeljak, 20 Studeni 2017 08:08

Dabar 2017

I ove godine uključili smo se u međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Natjecanje se održavalo od 13. do. 17. studenoga na CARNet-ovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr.

Petak, 10 Studeni 2017 11:32

Projekt - Riječ dana

U ovoj se školskoj godini školska knjižnica uključila u projekt RIJEČ DANA koji je osmislila kolegica Ida Bogadi iz OŠ Gustava Krkleca iz Zagreba. U realizaciji projekta sudjeluju: nastavnice hrvatskoga jezika Željka Draganić i Mira Pejaković, učenici od 5. do 8. razreda B smjene i knjižničarka Sanja Lozer.

Srijeda, 08 Studeni 2017 08:04

U ovu školu ide Dabar!

I ove godine uključili smo se u natjecanje Dabar koje će se održati od 13.-17.studenog.

Za učenike koji su se prijavili na ovo natjecanje: probni test natjecanja PseudoDabar dostupan je nakon prijave s AAI@EduHr korisničkim računom putem poveznice http://bit.ly/pseudodabar .

Srijeda, 08 Studeni 2017 08:00

Projekt ProMikro i u našoj školi

Osnovna škola Novska uključila se u projekt ProMikro na kojem surađuju MZO, IRIM i CARNet.
Cilj projekta je uvođenje digitalne pismenosti u nastavu.
Uključivanjem naše škole u ovaj projekt omogućit će se učenicima šestih razreda dobivanje  mikroračunala na posudbu za korištenje u školi i kod kuće.

Učitelji koji su uključeni u ovaj projekt su Melita Dam, Darko Ficko, Slavica Horvat Salaj, Tamara Tomić i Dražena Potočki.

Nakon odslušanih uvodnih radionica, učitelji su sudjelovali i u predmetnim radionicama.

Srijeda, 08 Studeni 2017 07:38

Europska oznaka kvalitete

Na mrežnim stranicama eTwinninga (https://www.etwinning.net/hr/pub/highlights/schools-awarded-eql17.htm#c191) je objavljen popis škola dobitnica Europske oznake kvalitete za provedene eTwinning projekte u školskoj godini 2016./2017.. Među njima je i projekt Life Is Math, Math Is Life 2 koji je prošle školske godine provela učiteljica Dražena Potočki sa svojim učenicima. Ovime je rad učiteljice Dražene Potočki i njezinih učenika prepoznat na najvišoj europskoj razini!

Ponedjeljak, 30 Listopad 2017 14:51

ZIG ZAG 2.a

Učenici i roditelji 2.a razreda s učiteljicom Ksenijom Lekić od početka školske godine provode projekt „NAVIJAČ , a ne RAZBIJAČ“. Cilj projekta je odgojiti mlade navijače i sportaše, tj. razvijati navijačku kulturu koja obuhvaća bodrenje sportaša i sportskih klubova bez vrijeđanja, nasilja ili uništavanja.

Petak, 20 Listopad 2017 12:37

NOVSKA LOOK - Velika i mala srca kucala su kao jedno

Hvala roditeljima, djeci iz Malog rehabilitacijskog centra, njihovim učiteljicama i asistentima u nastavi, učiteljima iza kamera, našoj knjižničarki iza fotoaparata, ravnateljici naše škole i gradonačelniku na podršci i pomoći u realizaciji našeg projekta.

Posebno hvala učiteljicama i asistentu u nastavi koji su s nama šetali modnom pistom.

Učenici 4. d i učiteljica Ljubica Puškaš

Utorak, 17 Listopad 2017 16:01

Izvješće o radionicama

Učenici Osnovne škole Novska pridružili su se 16. listopada obilježavanju Lukova, Dana grada Novske, radionicama u Starinskoj učionici. To je svojevrstan nastavak projekta „Starinska učionica“ u kojem učenici i učitelji oživljavaju školski život učenika s početka 20. stoljeća.

Petak, 13 Listopad 2017 10:47

Modna revija NOVSKA LOOK

Modna revija Novska look održat će se 18.10.2017. za Dan grada. Na modnoj reviji sudjelovat će: učenici 4.d, djeca s teškoćama iz Malog rehabilitacijskog centra, učiteljice i učitelj. Prikupljeni novac utrošit će za zajednički izlet učenika 4.d i djece s teškoćama iz Malog rehabilitacijskog centra.

Mali poduzetnici o putovanju maštaju

dok čaroliju stvaraju.

Tkanine, zatvarače, trakice

u ogrlice i torbice pretvaraju.

Četvrtak, 12 Listopad 2017 09:09

Matematička jesen

Ada Lovelace je naziv projekta koji se provodi u sklopu redovne nastave matematike i izvannastavne aktivnosti eTwinning. Ada Lovelace se smatra prvom računalnom programerkom.