Petak, 13 Ožujak 2020 22:49

Dan broja Pi ponovo u našoj školi

Dragi naši učenici, pridružite nam se i ove godine u obilježavanju Dana broja Pi.

Dan broja Pi obilježava se 14. 3., zato što su 3, 1 i 4 tri najznačajnije znamenke broja π u decimalnom zapisu.

Za vas smo osmislili zanimljivu igru. Kako bi je pokrenuli potrebno je instalirati aplikaciju Mataverse. To je aplikacija za učenje i igru u proširenoj stvarnosti.

Nakon instalacije, otvorite ju i skenirajte QR kod te pokrenite igricu (pogledajte fotografiju u prilogu). QR kod koji trebate očitati aplikacijom Metaverse vidljiv je na posljednjoj slici u galeriji (klikni na sliku kako bi vidio cijeli kod).

I nakon toga možete pokrenuti igricu. Sretno!

Male, ali važne  napomene: ukoliko na kraju igre budete imali problema sa učitavanjem slike napravite Print Screen zaslona koji ćete pokazati/poslati učiteljici.

Ako vam se prilikom očitanja koda pojavi 3. slika iz galerije izaberite označenu ikonu.

Pročitano 462 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 17 Ožujak 2020 12:08
Više u ovoj kategoriji: « Večer matematike-izložba