Utorak, 14 Svibanj 2019 16:21

Završna mobilnost Erasmus+ projekta „My skills, my future“

Napisao/la Matea Marenic

U razdoblju od 6. svibnja 2019. do 10. svibnja 2019. Osnovnu školu Novska je posjetilo 33 učenika i učitelja iz Poljske, Španjolske, Njemačke i Italije u sklopu Erasmus+ projektne mobilnosti učenika. Kako je tema mobilnosti bila „Europsko članstvo i ljudska prava“, učenici su sudjelovali u prigodnim radionicama, koje su proveli učitelji i učenici naše škole, učili o Europskoj Uniji, posjetili Hrvatski Sabor te imali priliku postaviti pitanja gradonačelniku grada Novske o beneficijama članstva i raznovrsnim projektima. Partneri su tijekom mobilnosti također posjetili i JUSP Jasenovac te su nakon stručnog vodstva i posjeta muzeju ispisati svoje poruke mira i solidarnosti te na taj način dali jedno pozitivno značenje i doprinos čitavoj mobilnosti. Također, posjetili smo ljepote Plitvica i pokazali ljepotu naše zemlje partnerima. Erasmus+ završna priredba sažela je dvogodišnje putovanje učenika i učitelja, novonastala prijateljstva i jezične vještine, a ponajviše smisao čitavog Erasmus programa- poticanje budućih naraštaja na odgovorno i humano djelovanje i aktivno sudjelovanje u sferama koje su izrazito bitne za njihovu budućnost.

Pročitano 62 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 14 Svibanj 2019 16:44

PRIJEVOZ 1