Srijeda, 02 Svibanj 2018 20:51

Završen projekt "Životni uvjeti biljaka"

(1 Glasaj)

Naš projekt Životni uvjeti biljaka u sklopu Projekta Želim stablo izdavačke kuće Profil Klett uspješno je završio.

Projekt se sastojao od tri faze:

1) Učenice šestog razreda posadile su grah u tri posudice. Nakon što je grah izniknuo, isprogramirale su micro:bit te ga spojile s uređajem koji je zalijevao grah onda kada je vlažnost tla bila niska.

2) Učenici drugog razreda su u određenom vremenskom razdoblju proučavali tri biljke. Jednu biljku su držali u tami i samostalno ju zalijevali. Drugu biljku su držali na svjetlu i zalijevati pomoću micro:bita. Treću biljku su držali na svjetlu i sami zalijevali. Vodili su dnevnik zapažanja i sve fotografirati.

3) Učenice šestog razreda su analizirale dobivene podatke i napisale izvještaj o projektu.

Rezultati projekta:

Biljke koje su imale sve potrebne uvjete za rast (voda, svjetlost, toplina, tlo, hrana, zrak) uspješno su rasle i napredovale, neovisno jesmo li ih mi zalijevali ili su zalijevane uz pomoć micro:bita.

Biljka kojoj smo oduzeli jedan od uvjeta za uspješan rast (svjetlost) nije napredovala, osušila se te na kraju i uginula.

U projektu su sudjelovali učenici 2.a razrednog odjela te učenice Iva Vidiček, Zara Mance, Anita Zekić, Magdalena Preksavec, 6.d.

Voditeljice projekta: Tamara Tomić, Ksenija Lekić, Ljubica Bertić, Dražena Potočki

Podržite projekt svojim glasom na poveznici: https://www.profil-klett.hr/prijavljena-skola/os-novska