Četvrtak, 08 Veljača 2018 18:11

Čitanje ne poznaje granice

Napisao/la sanja
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Čitanje ne poznaje granice

U našoj knjižnici u tijeku je Međunarodni projekt za poticanje čitanja i razvoja različitih vrsta pismenosti: Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja. Nositeljica projekta u našoj školi je knjižničarka Melisanda Masnica, a sudjeluju učenici 2.a razreda i učiteljica Ksenija Lekić. Škola partner iz Slovenije je OŠ Venclja Perka iz Domžala i knjižničarka Štefka Zore.

CILJEVI PROJEKTA:

 • promicanje i poticanje čitanja naglas
 • promocija školske knjižnice
 • razvijanje svijesti o važnosti i utjecaju  čitanja naglas
 • razvoj čitalačkih sposobnosti i vještina
 • razvoj svih vrsta pismenosti
 • promocija hrvatske dječje književnosti,  jezika,  povijesti i kulture
 • upoznavanje djela slovenske dječje književnosti, jezika, povijesti i kulture
 • uporaba novih medija u interpretaciji književnog djela
 • bogaćenje jezika i razvoj kritičkog mišljenja
 • kreativno i suradničko korištenje Informacijsko-komunikacijske tehnologije
 • ovladavanje metodama istraživačkog rada
 • unapređivanje vještina i sposobnosti javnog nastupa
 • promocija europskog identiteta

Tijekom provođenja projekta čitamo naglas te interpretiramo priče slovenske spisateljice Ele Peroci: Djeco, laku noć, upoznajemo se sa susjednom državom, njezinim znamenitostima, poznatim književnicima, osobama, slovenskim jezikom i gradovima.

Tekst: Melisanda Masnica

Pročitano 456 puta