Utorak, 06 Veljača 2018 13:00

Podržimo projekt naše škole svojim glasom!

Naša škola prijavila se za projekt "Želim stablo" koji je pokrenula izdavačka kuća Profil Klett.

Na ovoj poveznici možete pročitati sve o projektu i dati svoj glas: https://www.profil-klett.hr/prijavljena-skola/os-novska

Svojim glasom podrži naš školski projekt i naš grad!

Ovim projektom želimo povezati znanja iz STEM područja s ostalim predmetima te kod učenika razvijati društvenu i ekološku svijest. Programiramo svoju vlastitu pustolovinu uz pomoć micro:bitova!

Više o ovom našem projektu možete pročitati u nastavku.

Životni uvjeti biljaka

Učenici 2. i 6. razreda pitali su se može li biljka rasti bez potrebnih životnih uvjeta? Naučili smo da su za pravilan rast i razvoj biljaka potrebni: voda, svjetlost, toplina, tlo, hrana i zrak. To ćemo pokušati dokazati u našem istraživanju. Učenici će u određenom vremenskom razdoblju proučavati dvije biljke. Jednu biljku će držati u tami i samostalno ju zalijevati, dok će drugu biljku držati na svijetlu i zalijevati pomoću micro:bita. Vodit će dnevnik zapažanja svaki tjedan, te će sve i fotografirati. Nakon određenog vremenskog razdoblja vidjet ćemo što se dogodilo sa našim biljkama. Učenici će napraviti Power Point prezentaciju u kojoj će prikazati dobivene rezultate, te fotografije biljaka. Voditeljica projekta je učiteljica matematike Tamara Tomić, a u projektu još sudjeluju učiteljice Ljubica Bertić, Ksenija Lekić i Dražena Potočki.

Savladali smo prvi korak i ušli među 100 škola koje su pobijedile na natječaju i osvojile set za zalijevanje koji se sastoji od senzora za vlažnost i pumpice za vodu.

Tijek našeg projekta moći ćete pratiti na web stranici naše škole!

Pročitano 309 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 06 Veljača 2018 18:55