Četvrtak, 20 Travanj 2017 10:46

Osnovna škola Novska prijavila se na natječaj Unaprjeđenje pismenosti - temelj cjeloživotnog učenja pod nazivom projekta "Digitalni mozak"

Na natječaj Europskog socijalnog fonda u suradnji sa Ministarstvom znanosti i obrazovanja prijavili smo projekt ″Digitalni mozak″ ukupne vrijednosti 1.444.874,08 kn.

Nositelj projekta je Osnovna škola Novska, a partneri na projektu su Osnovna škola Ludina i županijska razvojna agencija SI-MO-RA.

Cilj projekta je osposobiti učitelje za inovativne pristupe poučavanju te podizanje informacijske pismenosti učenika. Provedbom različitih aktivnosti koje će uključivati razvoj i provedbu novih kurikuluma s područja informacijske pismenosti, izvođenje projekata i projektne nastave, opremanje školske knjižnice, učionica, stručno usavršavanje odgojno - obrazovnih djelatnika uz intenzivan rad s učenicima unaprijediti će se razvojni potencijal škole. Škola će projektnim aktivnostima podići razinu kompetencija učenika i djelatnika za inovativne pristupe poučavanju te razviti i uvesti nove kurikulume koji će dovesti do razvijanja ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje.

Ideju projekta smislila je i napisala Marijana Čevizović, profesorica njemačkoga jezika Osnovne škole Novska uz veliku pomoć knjižničarke Melisande Masnice, profesorice matematike Dražene Potočki, računovodstvene referentice Maje Štivojević te veliku podršku ravnateljice Antonije Mirosavljević.

Ideju projekta razvila je agencija SI-MO-RA uz pomoć ravnateljice Osnovne škole Ludina, Sonje Pribolšan – Pongračić.